UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Самопоміч" не братиме участі у формуванні нової коаліції – Сироїд

"Ці люди краще не стали", - сказала віце-спікер Ради.

Віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд заявила про те, що фракція партії "Самопоміч" не збирається брати участь у формуванні нової коаліції в парламенті. Про це вона повідомила журналістам у кулуарах Ради.

""Самопоміч" заявила своє ставлення до коаліції ще в 2016 році. Ці люди краще не стали. Навпаки – показали багато своїх нездібностей. "Самопоміч" не бачить можливості вступати з цими людьми в коаліцію", - сказала вона.

Зазначимо, що голова Верховної Ради Андрій Парубій після заяви "Народного фронту" про вихід з коаліції закликав народних депутатів розпочати консультації щодо створення нової коаліції в парламенті.

Згідно із законодавством, після оголошення про відсутність коаліції фракції можуть протягом 30 днів домовитися про створення нової. У разі, якщо вона не буде створена, президент має право оголосити про розпуск парламенту і призначити дострокові вибори.

Проте заступник головного редактора DT.UA Сергій Рахманін звертає увагу на те, що після вилучення із закону про регламент Верховної Ради норм про правила формування коаліції, вони так і залишилися неврегульованими.

"Старі правила створення та функціонування коаліції скасовані, нові - не написані. А, згідно з українським реаліям, все, що не відрегульовано, - вразливе", - констатує автор.

Рахманін також зазначає, що команда Зеленського розглядає варіанти розпуску Ради і шантажу депутатів для їх примусу до співпраці. Рішення про дострокове припинення повноважень парламенту може бути прийнято з допомогою Окружного адмінсуду, який у березні вимагав від Верховної Ради документального підтвердження існування коаліції.

Якщо відповідні документи не будуть надані, у суду буде привід встановити, що коаліція відсутня як мінімум з 28 лютого 2019 року. 30 днів, відведених на формування нової, закінчилися наприкінці березня. Отже, у переможця президентських виборів, якщо він обіпреться на рішення ОАС, з'являться формальні підстави припинити повноваження ВР одразу після прийняття присяги.

Нагадаємо, що коаліцію "Європейська Україна" було створено 27 листопада 2014 року фракціями "Блоку Петра Порошенка", "Народного фронту", "Самопомочі", "Батьківщини" і "Радикальної партії". До її складу увійшло 302 депутати. У 2016 році три фракції покинули коаліцію. БПП і "Народний фронт" заявили, що заручилися підтримкою позафракційних депутатів і зберегли коаліцію, проте її персональний склад так і не було оприлюднено.