UA / RU
Підтримати ZN.ua

Саакашвілі розповів про доручення від Зеленського

30 червня відбулося перше засідання Нацради реформ.

Голова виконкому Нацради реформ Міхеїл Саакашвілі повідомив про те, що президент України Володимир Зеленський доручив в липні обговорити на засіданні Національної ради реформ фундаментальну концепцію революційної судової реформи.

«Президент доручив до наступної Нацради реформ підготувати фундаментальну концепцію революційної судової реформи. Ні половинчастих заходів, ні півзаходів, президент чітко сказав: судова система... До наступної Нацради, яка відбудеться в липні», - заявив він журналістам за підсумками першого засідання Нацради реформ.

Голова виконкому Нацради реформ додав, що влада має намір ввести концепцію, яка фундаментально відрізняється від нинішнього стану судової реформи в Україні.

«Це будуть не напівзаходи, не напівзакони, не якісь внутрішні перестановки з одного місця на інше. Це буде фундаментальний переділ всього, що відбувається у нас в судовій системі», - сказав він.

При цьому Саакашкілі підкреслив, що президент в цьому питанні «дуже радикально налаштований». «І навіть, якщо потрібно провести через референдум, я думаю, президент на це піде. Навіть якщо буде опір в Раді, опір корумпованого судового корпусу, це свавілля має закінчитися», - підкреслив він.

У цьому контексті Саакашвілі заявив, що «головним ворогом» економічного прогресу України є правоохоронна система України: «(ворогом - Ред.) є СБУ, Податкова міліція, ті підрозділи, які раніше працювали в Генпрокуратурі. Ті підрозділи, які тероризують, рекетирують економіку України».

Читайте також: Зеленський очолив антикорупційну Раду

Як повідомлялося, Володимир Зеленський провів перше засідання Національної ради реформ за участю керівництва Кабінету міністрів і Верховної Ради.

Зеленський наголосив на необхідності втілення в життя судової реформи, адже в нашій державі існує великий запит на справедливість і безпеку. Також дуже важливо зробити ефективною систему охорони здоров'я.

Крім цього, за словами глави держави, необхідні доступні кредити для населення, реформування податкової системи і прискорення приватизації. У той же час він відзначив позитивний прогрес у сфері діджіталізаціі, а також успіхи в області інфраструктури, зокрема в реалізації проекту "Велике будівництво".