UA / RU
Підтримати ZN.ua

Саакашвілі могли призначити головою МВС замість Авакова – Лещенко

Однак, це не єдина посада, яку хотіли запропонувати Міхеїлу Саакашвілі.

Главу Виконавчого комітету реформ України Міхеїла Саакашвілі могли призначити міністром внутрішніх справ замість Арсена Авакова, пише Сергій Лещенко у своїй колонці для Kyiv Post. За його словами, посада віцепрем'єра з питань реформ, яку також пропонували Саакашвілі, далеко не все, що з ним обговорювали.

"Згідно з моїми джерелами, тодішній прем'єр-міністр Олексій Гончарук не тільки розглядав Саакашвілі як заміну Авакова, але навіть брав інтерв'ю у кандидата, який очолить Національну поліцію при Саакашвілі в якості міністра", - зазначив Лещенко.

Відбувалося це, коли крісло під Аваковим захиталося. Він кілька разів погрожував покинути займану посаду. Перший раз – коли його могли позбавити впливу на Нацгвардію, а другий – коли уряд планував призначити нове керівництво Нацполіції, нелояльне до Авакова. Однак, за словами Лещенка, блеф Авакова спрацював, а Гончарук розлютив главу МВС за те, що шукав йому заміну.

"Ще одну посаду, яку пропонували Саакашвілі, - глава спільної податкової і митної служби, служби яка не була реформована і стала джерелом постійного роздратування для Зеленського", - пише Лещенко.

Після цього Саакашвілі запропонували посаду віцепрем'єра з питань реформ. Однак, згідно з Конституцією, таке призначення має схвалити Верховна Рада. Проте впливові групи були готові проголосувати за відповідне призначення тільки в обмін на перелік "послуг". Тоді Саакашвілі спробував зібрати голоси самостійно, адже у нього давні стосунки з багатьма фракціями, в тому числі і з "Батьківщиною" та "Голосом".

"Але мати члена уряду, якого підтримує коаліція кількох фракцій, а не просто "Слуга народу" Зеленського, ризиковано - це змінює баланс і може створити напруженість у Кабінеті міністрів. Тому адміністрація вирішила не підштовхувати своїх законодавців до голосування за Саакашвілі. Призначення його за допомогою інших фракцій не тільки показує, що партія "Слуга народу" не має постійної більшості, але також може зробити Саакашвілі некерованим", - пояснив Лещенко.

Тому для Саакашвілі знайшли роботу, яка не вимагає схвалення парламенту. Президент Володимир Зеленський призначив Саакашвілі головою Виконавчого комітету з реформ. Він входить в Національну раду реформ, яку очолює сам глава держави.

"Водночас Зеленський змінив функції цього органу та розширив їх. Тепер Саакашвілі має повноваження представляти Національну раду реформ у відносинах з іншими державними органами, політичними партіями, громадськими організаціями та засобами масової інформації. Іншими словами, Саакашвілі стає послом реформ і закріплює Офіс президента в якості джерела реформ, роблячи уряд технічним виконавцем планів Офісу президента", - додав Лещенко.

Він зазначив, що роль Саакашвілі полягає в тому, щоб відновити довіру громадян до нинішнього керівництва, а також стати одним з його лідерів на майбутніх місцевих виборах, які повинні відбутися в жовтні.

Читайте також: Іранський опозиціонер: Уряд Ірану – шиїтська версія правління ІДІЛ в Сирії та Іраку

Нагадаємо, після того, як Зеленський призначив Саакашвілі очільником Виконавчого комітету реформ, Грузія відкликала з України свого посла. За даними ZN.UA, Україна не відкликатиме посла у відповідь. Оскільки в Офісі президента переконані, що рішення грузинської сторони "носить емоційний характер".

Однак сам Саакашвілі, який на батьківщині перебуває в розшуку, вважає, що Грузія відчує серйозні наслідки, якщо її відносини з Україною зіпсуються після його призначення.