UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Розжував свої передвиборчі гасла": як відреагували на виступ Порошенка у Раді

Політики, журналісти і громадські діячі прокоментували виступ президента.

Президент Петро Порошенко виступив у Верховній Раді із щорічним посланням до парламенту про внутрішнє і зовнішнє становище країни. Політики, журналісти і громадські діячі відреагували на сьогоднішню промову глави держави, зазначивши, що у виступі практично не піднімалися нагальні проблеми, зате обговорювалися гасла передвиборчої компанії Порошенка.

Так, лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко, який стоячи слухав виступ глави держави, висловив надію на те, що це було останнє звернення Порошенка в якості президента.

"Я сподіваюся, що сьогодні ми почули останнє звернення Порошенка до депутатів в якості президента, тому що українці більше не поведуться на загальні фрази у передвиборній агітації. Порошенко розповідає, що для нього головне - армія, мова й церква. Для моєї команди - це аксіома, яку не треба доводити і на якій не треба піаритись перед виборами. Я хотів би почути від президента, який у нього план подолання бідності, відродження економіки, повернення українців додому з заробітків", - написав Ляшко.

Народний депутат від фракції "Самопоміч" Єгор Соболєв зазначив, що політик повинен проявлятися у діях, а не в словах.

"Якщо ти говориш про "курс до НАТО", а призначені тобою керівники від "Укроборонпрому" до Генштабу дерибанять оборонний бюджет і зберігають совок в управлінні Збройними Силами, нічого доброго не вийде. Якщо ти говориш про "європейський вибір", а призначений тобою генпрокурор переслідує журналістів, громадських активістів, добровольців - нічого хорошого не вийде. Якщо ти говориш про "необхідність позбутися корупції", а сам приховуєш віллу в Іспанії у першій же е-декларації, і заробляєш на безлічі корупційних схем, починаючи з "Роттердам+" - нічого доброго не вийде", - заявив депутат.

Співголова фракції "Опоблоку" Юрій Бойко заявив про те, що у нього залишилося скептичне враження від виступу Порошенка і він не почув відповіді на питання - як житимуть українці.

"Юрій Бойко: П'ять років тому було таке гасло "Жити по-новому". За час реалізації цього гасла 9 з 10 українців стали жебраками. Тому у мене дуже скептичне враження від виступу президента. Він хоче використовувати радикальну риторику, але я не почув, як країна буде рухатися вперед", - говориться у повідомленні "Опоблоку" у Facebook.

Депутат від "Народного фронту", голова комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар зазначила, що президент під час виступу озвучив і "розжував" свої передвиборчі гасла.

"Петро Порошенко у зверненні до ВР чітко озвучив і розжував свої виборчі гасла - армія, мова, віра. І назвав ворогів - реванш проросійських сил, лівий популізм, радикалізм правих. Досягнення, як їх відчуває суспільство, очевидні. Тепер головне - викликати почуття страху від "ворогів" навколо. Благо, бажаючих "підіграти" цьому виборчому концепту – вистачає", - написала Сюмар.

Цієї ж думки і депутат від БПП Мустафа Найєм, який зазначив, що Порошенко говорив про гасла своєї передвиборної кампанії, але не про проблеми в економіці, корупцію, відтік населення тощо.

"З трьох мемів кампанії Петра Порошенка - Армія. Мова. Віра. - до сфери прямих функцій глави держави входить тільки одна - армія. Ні мова, ні тим більше віра не належать до переліку конституційних повноважень президента... Через чотири роки президентства у своєму останньому зверненні до парламенту глава держави не торкнувся ні проблем в економіці, ні боротьби з корупцією, ні катастрофічного відтоку населення, ні судової реформи, ні злочинності. Тому що це невигідно, а ті невеликі видимі успіхи, вже складно приписати тільки собі", - підкреслив Найєм.

Своєю чергою перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що це було найсильніше послання президента до ВР і "чесна розмова з суспільством".

"Глибокий аналіз тих серйозних викликів, які стоять перед Україною всередині і наззовні. Визнання помилок, які бувають у кожного політика і державного діяча, якщо він працює, а не тільки критикує інших. При цьому президент чітко зазначив: так, були помилки в тактиці, але ми жодного разу не помилилися в стратегії! Стратегія - сильна, незалежна, суверенна, європейська Україна... Президенту і його команді є чим звітувати перед Україною... Президент виглядає на три голови вище своїх опонентів у баченні суверенного шляху країни, у захисті національних інтересів...", - написала Геращенко.

А от журналістка Тетяна Даниленко вважає, що якби Порошенко у своїй політиці дотримувався власних промов, то українці вже давно жили б в іншій, більш справедливій, незалежній та заможній Україні.

Журналіст Іван Яковина вказав на схожість постулатів президента України з тезами у виступах президента РФ про "п'яту колону" та реєстрацію "іноземних агентів".

"Порошенко каже, що "п'ята колона", користуючись перевагами демократії, піднімає голову. Але президент обіцяє захистити особливий шлях країни! Але є небезпека. Іноземна агентура бере під контроль медіа і плодить "незалежні" цивільні організації. Тому він підтримав введення реєстрації іноземних (російських) агентів. Прикольно", - написав журналіст.

Читайте також: Порошенко підтримує ідею законопроекту про реєстрацію агентів Кремля

Тим часом координатор руху "Чесно" Микола Виговський звернув увагу на те, що президент нічого не сказав про обіцяну виборчу реформу: "Цифра дня - 0. Саме стільки слів про обіцяну ще в 2014 році виборчу реформу сказав президент України у зверненні до Верховної Ради".