UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розробники військової техніки повинні розуміти невідкладні і перспективні потреби ЗСУ — експерт

В Генштабі повинен існувати хоча б загальний план розвитку ЗСУ, доступний для виробників ОВТ.

Виробники та розробники військової техніки повинні розуміти нагальні і перспективні потреби ЗСУ. Це означає, що в Генштабі має існувати бодай загальний план розвитку ЗСУ, доступний для виробників ОВТ. На практиці це означатиме: профільні виробники знають, що, скажімо, у 2021 році буде оголошено тендер на розробку/виробництво певного виду військової техніки за бюджетні кошти і, відповідно, мають можливість належним чином підготуватися.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Світлана Зварич, заступник директора ТОВ "Інженерна група "Арей". Себто, за її словами, на тендер надаватиметься, як мінімум, грунтовно опрацьований ескізний проект виробу.

Інший приклад. На складах ЗСУ перебуває безліч застарілої техніки радянського періоду. І з нею годиться повестися по-господарському - витиснути з неї максимум того, що можна витиснути у мінімальні терміни й за мінімальні кошти. ГШ мав би оголосити: маємо таку-то кількість танків/гармат/БРДМів. Далі йтимуть розгляд пропозицій і проектів; аналізи й висновки - чи варта шкурка вичинки - та прийняття рішень стосовно тисяч тонн складського металолому", - зазначає експерт.

Докладніше про необхідність реформування системи оборонних замовлень читайте у статті Світлани Зварич ""Оборонка" чекає наказів" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".