Практика складання договорів та їх застосування завжди приймається до уваги при розгляді спорів. Та денонсація договору не звільняє від цієї історії. Тому розривом угоди помилок не виправиш.
Про це у своїй статті для DT.UA пишуть заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль і радник глави української дипломатії Тарас Качка. За їх словами, припинення угоди - це питання лише майбутнього.
"Як у випадку з Договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. Росія порушує цей договір, всі його положення. І якщо ми припинимо цей договір, ми не покараємо Росію. Притягнути її до відповідальності можна лише в умовах, коли договір Росію пов'язує. А ось погодитися на його застосування протягом наступного десятиліття, начебто ратифікувавши його знову, ми не можемо. Бо так ми визнаємо, що готові називати наші відносини "дружбою, співпрацею і партнерством" в нинішніх умовах. А це принципово неможливо, - зазначають автори. - Можливо, це звучить як правова казуїстика, але вона надзвичайно важлива. Розірвати договір не в наших інтересах, але в наших інтересах його не пролонгувати".
Детальніше про розірвання договорів з Росією читайте в статті Олени Зеркаль і Тараса Качки "Кесонна хвороба договірних відносин України з РФ" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".