Розподіл субвенцій був вкрай нерівномірним також в розрізі областей та макрорегіонів. Якщо середні показники округів Заходу, Центру і Півдня України досить близькі (відповідно, близько 28,7 млн, 29 млн і 26,5 млн грн на округ в середньому), то округи східних областей отримали в середньому лише близько 17,7 млн грн.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Олексій Ведров, аналітик Громадського руху ЧЕСНО. На його думку, це викликає підозри щодо можливого "покарання" нелояльних виборців Кабміном і депутатською більшістю. Інше можливе пояснення - висока представленість Сходу країни депутатами "Опозиційного блоку".
"Регресійний аналіз свідчить, що важливі обидва чинники: округи депутатів із коаліційних фракцій і груп "Відродження" і "Воля народу" отримували в середньому значно більше, ніж округи інших мажоритарників, але й факт розміщення округу на Сході сам по собі зменшував загальну суму субвенцій в окрузі на понад 7 млн грн, - зазначає експерт. - В абсолютних цифрах, найбільше отримали Дніпропетровська область (599 млн грн) і регіон політичного походження президента і прем'єра - Вінницька область (419 млн грн), за нею - Івано-Франківська (373 млн грн) і Харківська (348 млн грн). У перерахунку на душу населення, картина трохи інша: найбільше в 2017 р. припало на жителя Чернігівщини, Буковини, Івано-Франківщини та Вінниччини. Цей показник для всіх чотирьох областей дуже близький і значно більше, ніж для жителів інших областей".
Детальніше про залежність розподілу субвенцій залежно від приналежності депутатів читайте в матеріалі Олексія Ведрова "Бартер лояльності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".