UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розмова Зеленського та Дубінського на засіданні фракції була жорсткою — депутат СН

Були ті, хто захищав депутата, та ті, кого ситуація обурює.

Під час розмови на засіданні фракції "Слуга народу" президент Володимир Зеленський жорстко висловився щодо того, що депутат Олександр Дубінський повинен добровільно покинути монобільшість. Про це виданню "Цензор.НЕТ" повідомив депутат СН Микола Потураєв. 

Він зауважив, що саме це було особистою та громадською позицією гаранта. 

"Не сказав би, що на фракції мав місце скандал. Розмова була не на підвищених тонах, але жорсткою. Були люди, які виступали "адвокатами" Олександра Дубінського, і ті, хто був дуже обурений. Особисто я стурбований цією ситуацією. Якщо я не помиляюся, вперше в історії народний депутат потрапляє під санкції США", - зазначив він.

Потураєв вважає, що доцільно у цій ситуації буде провести таємне голосування про виключення Дубінського з фракції. 

"Я категорично не підтримую варіант "виливати" все в чат. Проведення опитування таким чином може поставити під сумнів легітимність рішення, яке повинно бути прийнято", - додав він.

Читайте також: Перший "слуга народу" публічно підтримав виключення Дубінського з партії

В Офісі президента відмовилися реагувати на ситуацію з Дубінським, але пізніше пообіцяли зробити "все можливе"для залучення до відповідальності тих, хто втручався у вибори в США, і визначитися з заходами реагування.

Нагадаємо, що в опублікований 11 січня списку санкційпотрапили сім українських громадян і чотири зареєстрованих в Україні компанії: депутат від "СН" Олександр Дубінський,колишній прокурор Костянтин Кулик, колишній депутат-утікач Олександр Онищенко, а також бізнесмени Антон Симоненко,Андрій Теліженко, Петро Журавель, ТОВ "Ера Медіа", ІА "Онлі Ньюз", ТОВ "Скептик" і сайт NABULeaks, пов'язані з депутатом Андрієм Деркачем, якого включили до списку санкцій ще у вересні. У США його називають "російським агентом з десятирічним стажем".

Санкції запровадили за публікацію "плівок Байдена" і "розкрутку" цієї теми в медіа з метою вплинути на результати виборів президента США.

Навесні 2020 року ексрегіонал Андрій Деркач оприлюднив аудіоматеріали, які нібито свідчили про вплив колишнього віцепрезидента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка. За словами депутата, одна з тем записів стосується "отримання $1 млрд в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції". Він стверджував, що записи нібито датовані 2015-2016 роками й в них йдеться про необхідність звільнення тодішнього генпрокурора Віктора Шокіна, "який тоді розслідував справу Burisma і вийшов на Байдена".

Після оприлюднення "плівок Деркача" Порошенко звинуватив Офіс президента та олігарха Ігоря Коломойського в провокації, до якої причетні російські спецслужби. Він також вказав на ризик втрати двопартійної підтримки України в разі спроби втручання у вибори президента США. У штабі Джо Байдена назвали "плівки Деркача" "відредагованою нісенітницею".

Детальніше про суть того, що відбувається навколо "плівок Деркача" читайте в статті Тетяни Силіної "Гра Україна" для читачів ZN.UA.