UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розбіжності щодо України між Росією та НАТО буде важко подолати — Столтенберг

В Альянсі вкотре наголосили на важливості просування політики відкритих дверей. 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Росії та Альянсу буде важко подолати розбіжності щодо українського питання. Про це він зазначив під час брифінгу за підсумками засідання Ради Росія-НАТО.

"Зустріч була важливою. У нас була серйозна пряма дискусія щодо ситуації навколо України та наслідків для європейської безпеки. Наші розбіжності буде складно подолати", - заявив генсек Альянсу під час брифінгу

Також Столтенберг заявив, що під час засідання союзники підтвердили, що політика відчинених дверей залишається незмінною. Те саме, за його словами, стосується і права кожної країни обирати свій шлях.

"Щодо членства та політики відкритих дверей, то всі союзники єдині навколо основного принципу щодо того, що кожна держава має право обирати свій шлях. Це закріплено у документах, які є фундаментальними для європейської безпеки. Усі союзники згодні щодо того, що тільки Україна і тридцять союзників вирішуватиму, коли Україна буде готова до членства. Ніхто більше. Росія не має вето", - заявив він, додаючи, що члени Альянсу готові підтримали нашу країну в цьому питанні. 

Столтенберг також зазначив, що сьогоднішнє засідання відбулося у вирішальний для європейської безпеки момент. За його словами, сторони погодилися продовжити діалог в майбутньому. 

Читайте також: Ультиматум Путіна США та НАТО явно неприйнятний – Le Figaro

Нагадаємо, 10 січня у Женеві відбувся перший раунд переговорів між США та Росією щодо гарантій безпеки. Делегації очолювали заступниця державного секретаря США Венді Шерман та заступник глави МЗС РФ Сєргєй Рябков.

Після закінчення переговорів Шерман заявила, що США не дозволять нікому зачинити двері НАТО для будь-якої країни. Своєю чергою Рябков заявив, що переговори зі США щодо гарантій безпеки в Женеві були складними та професійними, "без спроб обійти гострі кути". Однак на головну вимогу Росії — гарантії нерозширення НАТО на схід, насамперед в Україну, та нерозміщення озброєнь у країнах, що межують з Росією, — сторони до угоди не дійшли.

13 січня Росія проведе переговори із ОБСЄ.

Чи піде Захід на поступки Росії 2022-го? Детальніше читайте у статті Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія—США: чи здадуть Україну".

Про позитивні та негативні результати консультацій у Женеві читайте у статті Олексія Їжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?".