UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські націоналісти Криму чекають на появу власної «Свободи»

Лідери проросійського Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія» після виборів до парламенту зробили висновок, що Україна потребує нової радикальної проросійської партії. Вони домагатимуться декриміналізації статті 110 Кримінального кодексу за сепаратизм.

Координатор Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія» Валерій Подьячий висловив переконання, що в Україні є запит на радикальну проросійську партію, причому таку, що «поховає» Україну. За його словами, кримські етнічні росіяни розчарувалися у Партії регіонів та Вікторові Януковичу і саме тому більшість із них не пішла голосувати на парламентських виборах.

«Найнижча явка на виборах у Криму і Севастополі свідчать про те, що жителі півострова готові масово підтримували лише радикальну проросійську силу, яка ставитиме питання денонсації Біловезької угоди, скасування державного статусу української мови і припинення політичних репресій проти проросійських активістів. І в тому числі – домагатимуться декриміналізації статті 110 Кримінального кодексу за сепаратизм», – зазначив Подьячий.

Сам Подьячий кілька років тому був засуджений за цією статтею до умовного ув’язнення. Напередодні виборів проросійські активісти організували акцію «Росіяни – проти Януковича!», під час якої вимагали припинення кримінального переслідування голови севастопольської організації «За Русь єдину» Володимира Тютіна, звинуваченого у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі. Наслідком цього, каже Валерій Подьячий, стала низька активність виборців у Криму (49,45%) і Севастополі (49,65%).

Активіст Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія» Анатолій Лось, який балотувався в сімферопольському окрузі №2, набрав лише 2% і посів аж 7 місце. Він каже, що його програш обумовлений низькою поінформованістю виборців. «Не було якоїсь великої агітації, – зазначає він. – Саме тому люди просто не пішли на вибори, вважаючи, що немає сенсу йти, якщо там немає російських людей, російської ідеї, російської теми».

Кримський політолог Андрій Никифоров каже, що більшість кримчан не пішла на голосування не через заклики лідерів Народного фронту «Севастополь-Крим-Росія», а «завдяки» самій Партії регіонів, її непослідовній політиці під час 7-літнього урядування в Криму. Разом з тим, експерт погоджується, що в Криму є запит на нову проросійську політичну силу, причому, не важливо – радикальну чи помірковану.

«Головне, щоб ці люди побачили в ній свою партію. Тривалий час такою «своєю» вони бачили Партію регіонів, але потихеньку починає наставати прозріння», – вважає політолог Никифоров.

Радикалізму в Криму не бракує, як і радикальних політичних організацій, каже сімферопольський аналітик і журналіст Микола Семена, але вони втратили підтримку кримчан, бо боролися «не за права російськомовних громадян, а проти всього українського», виступали «не проти корумпованої влади, а нападали на права та інтереси української і кримськотатарської громад» у Криму. На думку Семени, партія Всеукраїнське об’єднання «Свобода» зараз має більше шансів у Криму, аніж проросійські радикали. Експерт вважає, що в будь-якому випадку політична мапа Криму змінюватиметься. !zn

Читайте також:

Высший административный суд подыграет российско-крымским сепаратистам

Крымский суд дал три года условно за посягательство на территориальную целостность