UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російські хакери шукали компромат на Байдена в компанії Burisma — The New York Times

Спроби злому хакерами Burisma, української газової компанії, в раді якої працював Хантер Байден, почалися на початку листопада

Спроби знайти компромат на Байдена помічені не тільки з боку Трампа, але і Росії. Про злом сайтів компанії Burisma, де працював син Джозефа Байдена Хантер Байден, написала 13 січня The New York Times.

Передбачається, що спроби хакерів знайти компромат на Байдена збіглися з питаннями, пов'язаними з імпічментом президента США Дональда Трампа.

У зв'язку з тим, що президент Трамп має постати перед судом у справі про імпічмент, який почався через його спроби чинити тиск на Україну з приводу розслідування, пов'язаного з Байденом, російські військові хакери проникли в українську газову компанію, яка опинилася в центрі подій.

Спроби злому хакерами Burisma, української газової компанії, в раді якій працював Хантер Байден, почалися на початку листопада, коли в США вже щосили тиражувалися розмови про Байдена, Україну та імпічмент.

Поки неясно, що хакери знайшли або що саме вони шукали. Але експерти кажуть, що час і масштаби нападів дозволяють припустити, що вони могли шукати компрометуючий матеріал про Байдена - таку ж інформацію, яку Трамп хотів отримати від України, коли наполягав на розслідуванні, що стосується Байдена і Burisma, що, у підсумку, призвело до імпічменту.

Тактика хакерів разюче схожа на те, що американські спецслужби кажуть про злом електронних листів Гілларі Клінтон та Національного комітету Демократичної партії під час президентської кампанії 2016 року. У цьому випадку, отримавши електронні листи, російські хакери використовували тролів, щоб поширювати і розкручувати матеріал, і інші хитрощі.

Схоже, що хакерські атаки на Burisma, пише видання, йдуть паралельно з намаганням російських хакерів в Україні викопати інформацію, яка може скомпрометувати Байдена. За словами американського співробітника служби безпеки, який говорив на умовах анонімності, хакери намагаються проникнути в Burisma і робочі джерела в українському уряді в пошуках електронних листів, фінансових та юридичних документів.

Ні російський уряд, ні Burisma цю інформацію не прокоментували.

Як припускають, Росія працює над тим, щоб відвернути увагу від власного втручання у вибори в 2016 році, посіявши теорію змови про українське втручання і співучасть демократів.

У серпні повідомлялося, що IT-експерти корпорації Microsoft заявили про те, що російські хакери для проникнення в мережі використовують принтери і VoIP-телефони. Зломи, які виявили експерти, здійснили з-за того, що на приладах використовували стандартні паролі. На одному також не було встановлено останнє оновлення.

Фахівці корпорації вважають, що до атак причетна група Strontium, яку також називають Fancy Bear, APT28 і Sofacy. Цих кіберзлочинців раніше пов'язували з Головним управлінням Генерального штабу збройних сил РФ. У Сполучених Штатах стверджують, що саме ця група стояла за кібератакою на передвиборний штаб кандидата в президенти Хілларі Клінтон під час кампанії 2016 року.