«Російська сторона неодноразово підкреслювала, що ми не залишимо без уваги появу в безпосередній близькості від наших кордонів елементів стратегічної інфраструктури США і будемо сприймати подібні кроки як загрозу нашій безпеці. Змушені констатувати, що наші хвилювання як і раніше ігноруються і що під прикриттям розмов про співробітництво в області ПРО в Європі йде формування тієї самої протиракетної конфігурації, про небезпечні наслідки якої ми неодноразово попереджали наших американських і натовських партнерів. Причому робиться це демонстративно, як би показуючи Росії, що ніхто не має наміру зважати на нашу думку», - йдеться в заяві МЗС РФ.
«Якщо мова йде про звичайний «візит» в цей вкрай чутливий регіон, то чому для нього був обраний корабель саме з таким варіантом озброєння? І яку роль відводив протиракетам «Монтерея» сценарій навчання «Сі Бриз - 2011», в ході якого відпрацьовувалася «антипіратська операція за стандартами НАТО»»? - відзначають в російському зовнішньополітичному відомстві.
У міжнародних військово-морські навчаннях «Сі Бриз-2011» беруть участь військові 17 країн. Росія в них участі не бере. Активна фаза антитерористичних навчань пройде 13-17 червня.