UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія вимагає заморозити асоціацію України з ЄС до кінця 2015 року

Кремль усіма силами намагається відстрочити вступ в силу Угоди між Києвом та Брюсселем

Глава Мінекономрозвитку Росії Олексій Улюкаєв опублікував у своєму Twitter звернення до єврокомісара з питань торгівлі Карла де Гухту, в якому РФ визначила свої вимоги щодо Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

У листі позначені три принципових пункту для Росії.

Відповідно до першого пункту тексту документа, Росія наполягає на юридичному оформленні відстрочки початку тимчасового застосування домовленостей за Угодою.

Другий пункт говорить, що "початок повній або частковій імплементації положень Угоди до 31 грудня 2015 року буде означати для Росії його фактичний вступ в силу, що призведе до ризиків, про які ми говорили раніше".

Третій пункт передбачає, що "робота тристоронньої групи з цього питання повинна бути посилена". "Російська сторона наполягає на тому, щоб цій групі був наданий мандат, який був би спрямований на підготовку пропозицій щодо внесення змін в Угоду про асоціацію України з ЄС, що зніме стурбованість РФ з допомогою формулювань, які будуть мати юридичну силу", - йдеться в листі.

Читайте також: Україна і Євросоюз разом ратифікували Угоду про асоціацію

Улюкаєв заявляв, що російська сторона введе мита на українські товари у тому випадку, якщо Київ і Брюссель не виконають свою обіцянку про відстрочення імплементації Угоди про асоціацію в частині зони вільної торгівлі.

Раніше повідомлялося, що Росія хоче шантажувати Україну митами через Угоди про асоціацію.

Нагадаємо, 17 вересня на засіданні Кабміну було прийнято розпорядження "Про затвердження плану заходів щодо виконання Угоди про асоціацію... на 2014-2017 роки".

До тексту даного плану увійшли також посилання на економічну частину Угоди.

Як відомо, виконання цієї частини у зв'язку з "брюссельськими домовленостями" України, Росії та ЄС має бути відкладено до 2016 року. Проте у рішенні КМ в якості термінів виконання низки пунктів вказані 2014-2015 роки.

Прийняття цього документа викликало дипломатичні протести з боку Російської Федерації, де вважають, що Україна порушує "брюссельський пакет". !zn

#Russia writes to #EU - the tone and language add to the perception of threat. Basically, don't do or anything else. pic.twitter.com/d8t5dgq5BN

- Olexiy Solohubenko (@OS1954) 17 вересня 2014