UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія вимагає гарантій "заморожування" економічної частини угоди Україна-ЄС

Керівництво РФ боїться "повзучої імплементації".

У Москві вважають, що ратифікація угоди про асоціацію України з ЄС повинна супроводжуватися юридичним оформленням домовленостей з РФ.

Таку заяву у понеділок зробив глава Мінекономрозвитку РФ Олексій Улюкаєв на нараді віце-прем'єрів з главою уряду країни Дмитром Медведєвим.

"Я підготував листа для пана єврокомісара з торгівлі та міністра закордонних справ України, в якому роз'яснюється наступне: по-перше, ми вважаємо за необхідне відповідне юридичне оформлення досягнутих домовленостей на рівні рішення ради міністрів ЄС та акта Верховної ради України, який повинен супроводжувати процедуру ратифікації; по-друге, ми звертаємо увагу наших колег на те, що "повзуча" імплементація, тобто фактичне прийняття рішення, буде розглядатися нами як порушення угоди", - сказав він.

Улюкаєв зазначив, що Росія залишає за собою право повернутися до зняття механізму преференційного режиму торгівлі з Україною.

Таку позицію підтримав і глава уряду РФ.

"Певні аргументи наші колеги по переговорах почули. Це важливо. Природно, ми готові виконувати ці домовленості у разі їх належної фіксації, тому що в даній ситуації просто письмової заяви недостатньо. Треба, щоб це якимось чином створювало зобов'язання для учасників цих відносин", - заявив Медведєв.

За його словами, очевидно, що Росія буде максимально уважно відстежувати ведення торгівлі з Україною, враховуючи той факт, що європейські партнери надають Києву односторонні пільги.

"Ми повинні дивитися за тим, щоб не відбувалося прихованої імплементації, тобто приховане застосування цих правил без окремого акту. Якщо ми це побачимо, то нам доведеться випустити той документ, який наразі розміщений на сайті уряду для загального огляду по переходу в торгівлю з Україною з особливого режиму в рамках зони вільної торгівлі до звичайного режиму, тобто так, як ми торгуємо з усіма іншими", - підкреслив Медведєв.

Як відомо, минулого тижня було досягнуто угоду про те, що у разі ратифікації Україною угоди про асоціацію з ЄС імплементація угоди не настає до 31 грудня 2015 року. У той же час в цей період будуть діяти односторонні преференційні заходи, які ЄС вже застосовує по відношенню до України.!zn