UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія відправляє українців з Криму воювати на Донбасі – заява України в ОБСЄ

Це було і залишається неприпустимим порушенням зобов'язань Росії як держави-окупанта.

Росія призиває жителів окупованого Криму в російську армію, що є неприпустимим порушенням зобов'язань держави-окупанта. Крім того, більшість призовників буде служити за межами півострова, зокрема в Південному військовому окрузі РФ, чиї військові частини безпосередньо беруть участь у бойових діях проти українських військових на Донбасі.

Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євген Цимбалюк на засіданні Постійної ради ОБСЄ, повідомляє пресслужба вітчизняного представництва.

За словами дипломата, цього року Російська Федерація має намір призвати до лав своєї армії майже 3,3 тисячі жителів окупованого Криму. Загалом з 2015 року до лав російської армії були призвані не менше 18 тисяч кримчан.

"Це було і залишається неприпустимим порушенням зобов'язань Росії як держави-окупанта. Женевські конвенції від 12 серпня 1949 року дуже чітко забороняють державі-окупанту примушувати жителів окупованої території служити в збройних або допоміжних силах, зокрема через тиск чи пропаганду, спрямовану на забезпечення добровільного призову", - наголосив він.

"Росія окупувала дві частини території України і відправляє українців з однією з цих частин боротися з українцями в інший. Важко уявити собі більш цинічний спосіб використання окупації для реалізації сумнівних політичних цілей", - додав Цимбалюк.

Читайте також: Епіцентр пандемії коронавіруса перемістився з Китаю в Європу — ВООЗ

Як повідомлялося, влада країни-окупанта планує навесні направити більше 3 тисяч кримчан "на службу в російській армії". Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест проти таких дій Росії.

Зазначимо, що за публікацію матеріалів про незаконний призов жителів анексованого Криму в російську армію влада РФ восени 2018 року закрили доступ до сайту ZN.UA на території півострова і в Росії. Загалом у Криму заблокований доступ щонайменше до 25 українських сайтів. 5 квітня окупанти розширили перелік недоступних сайтів.