UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія спішно шукає 5 мільярдів доларів для Криму

Москва оперативно відреагувала на проросійські зіткнення в Криму. Уряд РФ спішно реанімував список можливих інвестпроектів у регіоні, який готували в рамках спільних пропозицій для України ще до зміни влади в країні. Тепер Торгово-промисловій палаті належить знайти в Росії інвесторів, готових вкласти в Крим понад 5 млрд дол. Але підприємці не готові розглядати можливість таких інвестицій до стабілізації ситуації в Україні.

Реагуючи на зміну влади в Києві і проросійські та навіть сепаратистські настрої у Криму, Росія спішно реанімувала "перспективні інвестиційні проекти, що реалізуються або плануються до реалізації на території Автономної республіки Крим". Мінекономіки РФ запропонувало російським бізнесменам розглянути можливість участі в них - відповідне звернення отримала цього тижня Торговельно-промислова палата країни, пише "Коммерсант". За словами джерел газети, орієнтовна вартість інвестпроектів перевищує 5 млрд дол.

Список можливих проектів у Криму готували в рамках спільних пропозицій для України ще до зміни влади у країні. Зокрема, у грудні за підсумками роботи російсько-української міждержавної комісії за головуванням президентів Віктора Януковича і Володимира Путіна було підписано угоду про організацію будівництва транспортного переходу через Керченську протоку та досягнуто домовленостей про знижку на газ для України.

Інфраструктурні проекти - найбільш дорогі у списку. До них, наприклад, належить реконструкція автодороги Херсон - Джанкой - Феодосія - Керч вартістю 1,4 млрд дол., а також проекти, пов'язані з морськими портами в Євпаторії, Феодосії, Керчі та Ялті, на загальну суму майже 1,8 млрд дол.

Але російські підприємці не готові розглядати можливість таких інвестицій до стабілізації ситуації в Україні, розповіли джерела видання. А головний редактор журналу "Росія у глобальній політиці" Федір Лук'янов поділився своєю експертною думкою про те, що дії Мінекономіки РФ "у нинішній ситуації - це актуальний політичний жест, покликаний продемонструвати причетність Росії до Криму".

При цьому днями голова Мінекономрозвитку Олексій Улюкаєв дав зрозуміти, що питання надання Україні другого траншу на 2 млрд дол. від обіцяного російського кредиту загальним обсягом 15 млрд дол. відкладається доти, поки Москві не стане зрозуміло, "хто такі наші партнери". Російській стороні хотілося б зрозуміти, "яким буде новий уряд України, його персональний склад, його програма, на що він буде націлений - щоб за необхідності скоригувати кредитну програму", - пояснив міністр. !zn

Читайте також:

Росія божиться, що не ховає Януковича

Міністр оборони РФ відмовився пов'язувати раптові навчання російської армії з ситуацією в Україні

У російській Держдумі запропонували скласти список "майданівських персон нон грата"

У Росії виключили силове втручання в події в Україні