Поки суспільство з різними емоціями обговорює ймовірні відмови України від позовів до Газпрому в обмін на транзит газу, виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко дав зрозуміти, що Україна прекрасно розуміє ризики подібних угод і намагається зробити так, щоб можливі єзуїтські наміри Росії виявилися нездійсненними.
Проте на сьогодні є ризик того, що Росія може відмовитися від транзиту газу через Україну після відкликання позовів проти "Газпрому". Про це в ефірі "Громадському" заявив виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.
За його словами, згідно з домовленостями, "Нафтогаз" повинен відмовитися від усіх судових претензій щодо "Газпрому".
"Якщо ми відмовимося від нових позовів, а ми повинні це зробити, якщо транзит залишиться. А потім транзиту не буде, і вийде, що ми відмовилися від позовів без всякого сенсу, це дуже великий ризик", - зазначив Вітренко.
Він також підкреслив, що саме тому Україна працює над системою договорів для зниження такого ризику.
"І це складна справа, і тому є ризик того, що навіть домовленості, які були досягнуті, вони не будуть реалізовані. Я сподіваюся, що конструктивна робота, сумлінна робота усіх зробить так, щоб цього не сталося", - додав Вітренко.
Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко підбив підсумки переговорів з російським "Газпромом" з укладення нової угоди з транзиту газу до Європи через українську газотранспортну систему, зазначивши, що "існують ризики того, що фінальні угоди не будуть підписані". Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.
Вітренко наголосив, що складним для всіх сторін компромісом стало рішення по терміни контракту.
"П'ятирічний контракт - це перемога чи зрада? "Газпром" хотів один рік, ми - десять. Зійшлися посередині", - написав він, підкресливши, що компромісу вдалося досягти і з питання про гарантовані потужності прокачування.
Вітренко також зазначив згоду "Газпрому" виплатити 2,9 млрд доларів, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу.
"Три мільярди доларів "живими грошима" до кінця цього року. Тут повна перемога", - написав він.
Крім того, виконавчий директор НАК пояснив схему, за якою російська компанія платить "Нафтогазу" за заброньовані потужності, а НАК платить потім оператору газотранспортної системи.
Детальніше про триваючі "транзитні" переговори читайте у матеріалі Алли Єрьоменко "Навіщо "Газпром" затягує переговори" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".