UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія має намір заблокувати рішення Радбезу ООН про трибунал щодо збитого Боїнгу

Росія заблокує рішення Радбезу ООН, якщо рішення трибуналу набере дев'ять голосів.

Російська Федерація накладе вето на резолюцію Ради Безпеки ООН про створення трибуналу по авіакатастрофі малайзійського Боїнга у Донбасі, якщо документ набере необхідні для прийняття дев'ять голосів. Про це заявив постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін.

"Ми будемо голосувати проти. В цьому у мене сумнівів немає. Якщо резолюція набере дев'ять або більше голосів, то це буде вето", - сказав він.

На його думку, що резолюція в будь-якому випадку прийнята не буде. Він також висловив надію, що автори ідеї - Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна - не винесуть документ на голосування.

"У мене все ж зберігається надія на те, що цей проект не буде поставлений на голосування, - заявив постпред РФ. За його словами, якщо прихильники ідеї все ж зважаться винести його на розгляд РБ, то вони візьмуть на себе "політичну і практичну відповідальність за наслідки цього".

Чуркін вважає, що за просуванням документа проглядається "явна спроба створити ще один осередок конфронтації, який міг би мати дуже далекосяжні наслідки для міжнародних відносин". "Цей конфронтаційний крок дуже небезпечний", - сказав постпред РФ, зазначивши, що Москва хотіла б "продовжувати справи в дусі співробітництва".

У той же час, як писав у статті на DT.UA Владимир Кравченко, Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.

Радбез ООН має намір розглянути резолюцію про трибуналі за збитого над Донбасом "Боїнгу" 29 липня. На розгляд буде винесено документ, який був запропонований делегацією Малайзії: він кваліфікує авіакатастрофу як "загрозу міжнародному миру і безпеці" і передбачає створення міжнародного трибуналу.

Сам проект резолюції про створення міжнародного трибуналу був прийнятий Малайзією 14 липня.

За створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, винних у загибелі малазійського "Боїнга" в Донбасі в липні 2014 року, попередньо виступають шість країн - Нідерланди, Малайзія, Австралія, Бельгія, Великобританія і Україна.