UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російська інтелігенція звернулася до Путіна: «Почнеться війна чи ні, залежить лише від рішень і дій влади»

Агресія матиме страшну ціну для обох країн, наголошують автори відкритого листа.

Відомі російські науковці, правозахисники, музиканти й актори виступили з новим закликом до влади відмовитися від агресії проти України. Колективний лист Конгресу Інтелігенції опублікувала радіостанція «Ехо Москви».

«Про категоричне неприйняття війни, про її згубність для країни публічно висловлювалися різні люди в Росії. Попри страшну ціну, яку, безсумнівно, заплатять за цю війну і Україна, і Росія, керівництво РФ продовжує свою згубну політику», - йдеться у відкритому листі.

Автори листа дотримуються погляду, раніше озвученого західними й українською розвідкою: Росія може організувати провокацію та використати її як привід для вторгнення, представивши Україну – «агресором», а російських солдатів – «миротворцями».

«Але Історію не обдуриш. Підпал Рейхстагу було викрито. Почнеться війна чи ні, на сьогодні залежить лише від рішень та дій політичного керівництва Росії», - додається у зверненні.

Його автори наголосили, що виступають із єдиною позицією, яку «не зможуть розділити ні ідеологічні розбіжності, ні поліцейські кийки». Звернення підписали Андрій Макаревич і Лія Ахеджакова, які виступають із різкою критикою російської агресії проти України не перший рік. Повний список підписантів доступний за посиланням.

Читайте також: Маніпуляція РФ інформацією про війну на Донбасі може бути використана як привід для вторгнення в Україну – Боррель

В сучасному глобалізованому світі не можна відокремити європейську безпеку від азійської чи будь-якої іншої. Також неможливо виокремити безпеку Росії від безпеки України чи Естонії. Але як досягти рівності й справедливості в питаннях безпеки, якщо десятиліттями не вирішуються навіть конфлікти за безлюдні острови, що вже казати про такі стратегічні проблеми як Крим, Придністров’я чи Абхазія?

Чи не настав час для чесної розмови, з наслідками й висновками, про неефективні РБ ООН і ОБСЄ; про розробку і розповсюдження надсучасних і ще більш смертоносних видів зброї; руйнування механізмів довіри та контролю над озброєннями; покарання порушників режимів нерозповсюдження і країн-агресорів, які відкрито загрожують іншим? Розмірковує Сергій Корсунський в статті «Російська криза: як Україні вижити в епіцентрі вибуху».