UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росії не вдалося зірвати засідання Ради безпеки ООН — МЗС України

Підсумки Ради довели неприйнятність нарощування російських військ на кордоні з Україною.

Засідання Ради безпеки ООН стало ще одним важливим кроком для стримання збройної агресії Росії проти України. Про це заявило Міністерство закордонних справ України.

"Дискусія чітко показала позиції та підходи членів міжнародної спільноти та керівництва ООН з приводу серйозної кризи безпеки в Європі, створеної внаслідок тимчасової окупації Росією Криму та здійснення нею збройної агресії на Донбасі", — йдеться у коментарі МЗС України.

Росія намагалася зірвати засідання, але її зусилля не мали успіху — превентивна дипломатія Радбезу дозволяє йому розглядати будь-яку ситуацію, що загрожує міжнародному миру та безпеці.

"Підсумки засідання показали принципову позицію переважної більшості членів РБ ООН про неприйнятність безпрецедентного нарощування російських наступальних озброєнь, сил і засобів на українсько-російському та українсько-білоруському кордонах", — наголосили в міністерстві.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив, що Україна не збирається здійснювати будь-яку наступальну операцію ні в зоні українсько-російського збройного конфлікту на Донбасі, ні на кордоні з РФ, і зробить усе можливе, щоб запобігти будь-яким провокаціям з боку Росії.

У ході засідання делегація України наголосила, що українська сторона вимагає від РФ підтвердження практичними діями російських заяв щодо відсутності намірів розширювати збройну агресію проти України.

"Жодні заяви не можуть підмінити реальні кроки, такі як відведення військ та припинення вогню", — зазначають у МЗС.

Також наголошується, що теза російської делегації про небажання бачити Україну в НАТО суперечить невід'ємному суверенному праву України вибирати власні заходи безпеки, включаючи договори про союзи, які Росія не має права ставити під сумнів.

Спроби окремих членів Ради безпеки представити обговорення як протистояння США та РФ є нічим іншим, ніж спробою відвести увагу міжнародної спільноти від агресивних дій РФ проти України та Європи загалом.

"Вважаємо вихід російського постпреду із зали до завершення засідання не лише неповагою обговорюваного питання, а й зневажливим ставленням до Ради безпеки ООН як органу, який покликаний розглядати загрози міжнародному миру та безпеці", — наголосили в МЗС України.

Читайте також: Politico: Зеленський боїться, що США навмисне перебільшують загрозу вторгнення РФ

Нагадаємо, РФ продовжує тримати біля кордонів України стотисячну армію, президент Владімір Путін намагається використовувати шантаж як «важіль тиску» на Захід.

У Європі та США не виключають, що дії російського лідера можуть бути не просто блефом. Партнери допомагають Україні зброєю та технікою, Сполучені Штати та країни НАТО зміцнюють східний фланг Альянсу та готують жорсткі санкції проти Росії. Водночас «військові» сигнали підкріплюються закликами до Росії врегулювати розбіжності дипломатичним шляхом.

Після передачі 26 січня письмових відповідей США на ультиматум Кремля європейська криза через загрозу нового вторгнення Росії до України перейшла в стадію міттельшпиля. Саме на цій стадії розгорнуться основні події, які матимуть далекосяжні наслідки для європейської безпеки та розвитку нашої країни. Докладніше читайте у статті Олега Шамшура «Чому Байдену важливо захистити Україну від Путіна» у ZN.UA.