Росія, у якої «спецоперація йде за планом», знову заговорила про переговори. Цього разу — вустами представниці МЗС Марії Захарової.
«Росія готова вести переговорний процес із усіма зацікавленими сторонами, вона відкрита для контактів у тому числі й із США», — про це Захарова заявила в ефірі одного з російських каналів.
За її словами, РФ не переривала жодних контактів зі свого боку і готова вести переговорний процес з усіма.
«Всі телефонні трубки, які дзвонять, ми беремо, ми не блокуємо відносини, зв'язки, розмови з нашими партнерами - і з тими, що залишилися партнерами, і з тими, кого ми вже так не можемо називати, і з тими, хто ніколи ним і не був», — повідомила чиновниця, яка ще два місяці тому «лякала» США розривом дипломатичних відносин у разі визнання Росії країною-спонсором тероризму.
15 вересня МЗС Росії заявило, що якщо Сполучені Штати вирішать поставити Києву ракети більшої дальності, то це перетне «червону межу» і США стануть «стороною конфлікту».
Росія не вперше звертається до теми переговорів.
11 жовтня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва відкрита до переговорів із Заходом щодо війни в Україні, але ще не отримала жодної «серйозної пропозиції» щодо такої перспективи. В США слова Лаврова назвали «позерством».
30 вересня під час свого виступу у Кремлі з приводу анексії українських територій політичний лідер РФ Володимир Путін, чия армія зазнає значних втрат в Україні, закликав Київ припинити вогонь та перейти до переговорів.
Під час виступу у рамках саміту глав парламентів країн «Великої двадцятки» у столиці Індонезії Джакарті голова Ради Федерації Росії Валентина Матвієнко запропонувала делегації України «негайно сісти за стіл переговорів».
Про готовність сідати за стіл переговорів Путін сигналізував і за допомогою президентів. Так наприкінці вересня Дональд Трамп заявив, що хоче стати посередником у переговорах.
21 жовтня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що знову планує провести телефонні розмови з президентом України Володимиром Зеленським та главою Кремля Владіміром Путіним. Зокрема, він має намір обговорити мирні переговори між РФ та Україною.
22 жовтня Прем'єр-міністр федеральної землі Саксонії Міхаель Кречмер висловився за відновлення поставок російського газу після війни, розкритикував санкції проти Росії та закликав Європу посилити тиск для проведення мирних переговорів.
Однак в Росії заявляють, що переговори можливі лише на їхніх умовах і мова про повернення окупованих і анексованих територій не йде.
Експерти стверджують, що Путін чудово розуміє, які невдачі чекають на його армію вже у найближчі кілька місяців, тому хоче у будь-який спосіб затягнути час псевдопереговорами.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що наразі він не планує проводити переговори з главою країни-агресора Владіміром Путіним.
Рішення української влади відмовитися від переговорів з Росією одноголосно підтримали на засіданні Радбезу.