UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Росія всюди залишає по собі смерть»: Зеленський відреагував на масове поховання людей в Ізюмі

В деокупованому місті виявили поховання з тілами більш ніж 400 цивільних осіб. 

Росія продовжує здійснювати геноцид щодо українців на тимчасово окупованих територіях і черговим підтвердженням цього є знайдене у звільненому Ізюмі масове поховання людей. Вже завтра на місці будуть працювати українські та іноземні журналісти, аби увесь світ пересвідчився у злочинах армії окупантів і притягнув їх до реальної відповідальності. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до народу.

«В Ізюмі на Харківщині знайдено масове поховання людей. Необхідні процесуальні дії там уже розпочалися. Більше інформації — чіткої, перевіреної інформації — має бути завтра. Завтра ж в Ізюмі будуть журналісти — українські та міжнародні. Ми хочемо, щоб світ знав, що реально відбувається і до чого призвела російська окупація. Буча, Маріуполь, тепер, на жаль, Ізюм... Росія всюди залишає по собі смерть. І повинна за це відповідати. Світ повинен притягнути Росію до реальної відповідальності за цю війну», — заявив президент.

Він також зазначив, що через невдачі на полі бою росіяни вкотре посилили використання тактики терористичних актів стосовно цивільного населення. Про це свідчать ракетні удари по об’єктах критичної інфраструктури, зокрема у Кривому Розі та на Кіровоградщині. Зеленський зауважив, що відповіддю на атаки ворога має стати надання Україні сучасних систем ППО з боку західних партнерів.

Читайте також: Деокуповано майже 400 населених пунктів: Зеленський підбив підсумки контрнаступу ЗСУ на Харківщині   

Раніше у Росії заявили, що американські ракети більшої дальності для Києва перетнуть червоні лінії.

Успіхи ЗСУ на фронті та щоденне багаторівневе спілкування з західними партнерами значно змінили бачення Банковою майбутніх гарантій безпеки України, порівняно з тим, яке воно було в перші місяці російського вторгнення. Про це можна судити, проаналізувавши презентовані Андерсом Фогом Расмуссеном і Андрієм Єрмаком Рекомендації до майбутнього «Київського безпекового договору». Що пропонується? Читайте статтю Тетяни Силіної «Гарантії безпеки для України: що ще, крім ЗСУ?».