UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія вивезла сім’ї дипломатів із диппредставництв у Києві та Львові — New York Times

Евакуацію провели непередодні перемовин Росії із НАТО та США.

Напередодні переговорів Росії із НАТО та США щодо скупчення російських військ поблизу кордонів України із посольства РФ в Києві почали вивозити сім’ї дипломатів, пише New York Times із посиланням на посадовців США і України.

Як зазначив виданню високопоставлений співробітник української служби безпеки, 5 січня 18 осіб — переважно діти та дружини російських дипломатів — сіли в автобуси й вирушили до Москви. Впродовж кількох наступних днів із Києва та консульства у Львові виїхали ще близько 30 осіб. Дипломатам двох інших консульств Росії (у Харкові та Одесі) сказали підготуватися до виїзду з України.

Видання припускає, що евакуація посольства та консульств може бути як суто пропагандистським кроком для залякування, так і частковою підготовкою до російського вторгнення в Україну.

Повільні від’їзди російських дипломатів відбулися на фоні кібератак на низку українських міністерств минулого тижня та звітів повідомлення про спільні білорусько-російські навчання поблизу північного кордону України.

Американські чиновники також знали про евакуацію російських дипломатів з України.

«У нас є інформація, яка вказує на те, що російський уряд готувався до евакуації членів їхніх сімей із посольства Росії в Україні наприкінці грудня та на початку січня», – зазначив в коментарі журналістам американський чиновник.

При цьому у Вашингтоні зазначають, що Путін ще не прийняв рішення про вторгнення. На їхню думку він оцінює ризики від нових санкцій, а також, ймовірно, дійшов висновку, що додаткове озброєння України союзниками може обернути ситуацію не на його користь.

«Можливо, вони намагалися вказати, що Сполучені Штати та їхні західні союзники повинні серйозно поставитися до вимог про те, щоб Україна ніколи не могла вступити в НАТО, і що війська, ядерну зброю та інше важке озброєння мають бути виведені з колишніх держав Варшавського договору. Можливо також, що росіяни намагалися вказати, що назріває атака, хоча інших сигналів не було. Насправді, нарощування російських військ на українському кордоні збільшується не такою швидкістю, якою очікували представники Пентагону місяць тому», - завершує матеріал New York Times.

Читайте також: Велика Британія передасть Україні протитанкові оборонні системи — Reuters

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям щодо європейської безпеки: переговори делегацій Росії та США в Женеві, засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були "складними, але професійними", повідомили у РФ. За їхніми підсумками, всі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо поділу світу на нові "сфери впливу".

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна та переговори Росія-США: чи здадуть Україну" та Олексія Іжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів із США?" в ZN.UA.