UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія своїми діями заслуговує на те, щоб її заморожені активи були конфісковані — британський парламентар

Так рішення може бути ухвалене в якості винятку через систематичне порушення Москвою міжнародного гуманітарного права.

Ані Велика Британія, ні західні союзники досі не знайшли легальної можливості остаточно конфіскувати заморожені російські активи для використання їх на відновлення зруйнованої через розв’язану Росією війну України, повідомив заступник глави МЗС Сполученого Королівства Лео Докерті під час виступу в Палаті громад парламенту.

Обговорення питання використання заморожених російських активів для відновлення України після завершення бойових дій було ініційоване опозиційною Лейбористською партією.

«Жодна країна поки не знайшла юридично бездоганного рішення для втілення на належному рівні зобов'язання про використання російських активів на потреби України, незважаючи на те, що міжнародні партнери внесли на розгляд низку законопроектів або навіть ухвалили їх», — сказав Докерті, додавши, що Британія вивчає різні способи для конфіскації заморожених активів РФ.

За словами Докерті, пошук прийнятного рішення вимагає креативності та інноваційних підходів і висловив переконання, що члени Палати громад розглянуть будь-яку законну можливість використовувати російські активи, які перебувають під санкціями, для відновлення України.

Британські парламентарі, зокрема і опозиційні, не мають сумнівів, що Росія має бути залучена до відновлення України.

«Хто має платити за відновлення України? Позиція Лейбористської партії полягає в тому, що заплатити має Росія. Один із способів забезпечити це - перенаправити Україні російські державні активи, які були заморожені у Сполученому Королівстві», — вважає тіньовий глава МЗС Великобританії від Лейбористської партії Девід Леммі.

Інший представник  Лейбористської партії, Кріс Брайант, виступив за якнайшвидшу конфіскацію російських активів. При цьому він зазначив, що з цією метою законодавцям доведеться внести зміни до закону про державний імунітет від 1978 року.

«Ми поділяємо стурбованість, що загалом конфіскація активів іншої держави з боку будь-якого уряду — це недобре, а право власності непорушне для верховенства закону. Однак є винятки з цього правила. Наприклад, закон передбачає можливість вилучати у людей кошти, отримані злочинним шляхом, або штрафувати їх за це», — зазначив Леммі.

Читайте також: П’ять кроків на шляху до російських грошей на відбудову

Він наголосив,  що відмова Росії дотримуватися міжнародного гуманітарного права і рішень Міжнародного суду ООН є підставою для застосування подібних винятків, так само, як і так звана спеціальна воєнна операція, яку Росія реалізує на території суверенної України.

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Велика Британія внесла до чорного списку понад 1,5 тисячі російських фізичних та юридичних осіб та заморозила їх активи на суму понад £18 млрд ($23 млрд).

Раніше Міністерство закордонних справ Великої Британії заявляло, що санкції проти Москви діятимуть протягом усього часу поки Російська Федерація не виплатить компенсації Україні.

Російський бізнесмен Сєргєй Науменко позивається до уряду Великої Британії через конфіскацію його яхти вартістю 38 мільйонів фунтів стерлінгів у Лондоні невдовзі після вторгнення Росії в Україну минулого року