UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія просуватиме антиукраїнських політиків напередодні виборів у США — звіт Meta

Російські кампанії впливу в Інтернеті будуть зосереджені на послабленні підтримки України з боку Заходу.

Очікується, що пов'язані з Росією онлайн-кампанії впливу сприятимуть тому, щоб західні політики виступали проти підтримки України напередодні виборів у США. Про це йдеться у звіті компанії Meta, повідомляє Politico.

Читайте також: Заступник прем’єра Британії: Ймовірне втручання Росії у вибори викликає серйозне занепокоєння

З початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія “бомбардує” глобальні соціальні мережі прихованими спробами підірвати підтримку Києва з боку Заходу. Москва також сприяє виступам західних законодавців — від Франції до Канади, які стверджують, що десятки мільярдів доларів, наданих Україні, краще було б витратити на внутрішні потреби країн.

Напередодні президентських виборів у США в листопаді, де кандидат у віцепрезиденти від Республіканської партії Джей Ді Венс та деякі інші впливові законодавці-республіканці відкрито ставлять під сумнів фінансову підтримку України з боку Вашингтона, компанія Meta заявила, що російські агенти впливу, швидше за все, будуть використовувати цю внутрішню американську риторику для власної політичної вигоди.

Однак, згідно зі звітом, немає прямих зв'язків між такими політиками США й російськими суб'єктами, які намагаються використати коментарі законодавців для розпалювання ворожнечі напередодні голосування в листопаді.

“Ми повинні очікувати, що Росія намагатиметься впливати на передвиборчі дискусії, особливо коли вони стосуються підтримки України. Тенденція більше стосується теми, а саме протидії підтримці України, ніж будь-якої конкретної партії”, - заявив журналістам директор з питань політики безпеки компанії Meta Давид Агранович. 

За останнє десятиліття Кремль став більш “витонченим” у націлюванні на західну аудиторію за допомогою онлайн-втручання, хоча його загальний вплив на те, як люди голосують, залишається неясним.

Оскільки технологічні компанії, організації й політики почали успішніше викривати подібні кампанії впливу, російські групи, зокрема, й ті, що офіційно пов'язані з урядом РФ, змінили тактику, аби просувати свою риторику. Раніше вони намагалися самі генерувати контроверсійні дописи в соціальних мережах.

У своєму новому звіті Meta повідомила, що придушила чотири підпільні російські операції впливу, спрямовані на користувачів соціальних мереж у Європі, США й таких країнах, як Азербайджан і Малі. 

Ці операції включали 340 акаунтів і сторінок у Facebook й Instagram, які загалом витратили понад 150 тисяч доларів на рекламу в соціальних мережах.

Meta каже, що ці кампанії впливу були зосереджені переважно на критиці України, закликах до інших країн не підтримувати Київ і питаннях про те, чому Захід повинен виділяти стільки грошей для України. 

Менш ніж за три місяці до виборів у США технологічний гігант також повідомив, що придушив окрему таємну операцію впливу всередині країни, в межах якої була створена фейкова політична група, націлена на “справжніх консерваторів” у важливих хитких штатах, таких як Пенсильванія й Мічиган.

Хоча Meta не змогла визначити, хто стояв за цією діяльністю, кампанія впливу значною мірою запозичила відому російську тактику, включаючи використання інструментів штучного інтелекту для фейкових акаунтів у соціальних мережах.

Читайте також: Німеччина допускає втручання Росії у майбутні вибори

Раніше повідомлялося, що РФ очолює групу противників США, які намагаються вплинути на президентські вибори в Штатах. Для цього вона використовує проплачені компанії та штучний інтелект. Одна з цілей Кремля — зменшення військової підтримки України.

Росія може бути найсерйознішою загрозою у цьогорічному виборчому циклі в США, адже прагне "підірвати довіру до демократичних інституцій і до Вашингтона в ширшому сенсі", писало Bloomberg, посилаючись на слова представника американської розвідки.