UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія порушила вимогу Віденського документа ОБСЄ, відмовившись пояснити нарощувань військ на кордоні України

А російська делегація бойкотувала скликану України 10 квітня зустріч за участю інших держав-учасниць ОБСЄ.

Росія не виконала вимоги Віденського документа ОБСЄ про заходи зміцнення довіри та безпеки, відмовившись роз'яснювати причини нарощування військ біля кордонів України та на окупованих українських територіях, повідомили в Міністерстві закордонних справ України.

"7 квітня Україна активувала Віденський документ ОБСЄ 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки. Відповідно до передбаченої цим документом процедури, російській стороні було направлено офіційний запит щодо надання роз’яснень стосовно суттєвого зростання військової присутності Російської Федерації вздовж кордону з Україною та на тимчасово окупованих територіях України впродовж останніх днів. На жаль, російська сторона відмовилася надавати субстантивну інформацію відповідно до запиту, заявивши, що не веде такої діяльності", - йдеться в коментарі МЗС України, оприлюдненому в понеділок вранці.

На Михайлівській розцінюють відмову Росії виконувати положення Віденського документа як чергове підтвердження намірів РФ продовжувати військовий тиск і погрози силою щодо України.

Зовнішньополітичне відомство каже, що подальші спроби України залучити Росію до консультацій, спрямованих на зниження напруги, були проігноровані.

"Закликаємо російську сторону відвести війська від кордону з Україною, припинити войовничу риторику і дезінформацію та почати добросовісно виконувати безпекові положення Мінських домовленостей та її зобов’язання за Віденським документом ОБСЄ", - йдеться в коментарі МЗС України.

Читайте також: Тепер і МЗС Росії погрожує Україні "незворотними наслідками" вступу до НАТО

Росія стягує війська до кордону з Україною під виглядом підготовки до навчань «Захід-2021». Одночасно з цим активізувалися російські контингенти в Білорусі, окупованому Криму, Придністров'ї та акваторії Чорного і Азовського морів. Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, виступаючи 30 березня в Верховній Раді, вказав на високу ймовірність російського вторгнення.

Українська військова розвідка повідомила про підготовку росіянами масштабних провокацій, загострення в зоні ООС, спроби розширення зони окупації в Донбасі з можливим вторгненням на інших ділянках.

Європейське командування Армії США привело війська в бойову готовність, посли держав НАТО провели надзвичайну сесію.

Офіційні спікери РФ почали погрожувати Україні «незворотними наслідками» і «початком кінця». Україна провела консультації зі США, Францією, Німеччиною, Туреччиною, Грецією та іншим країнами. Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель у ході розмови з президентом Росії Путіним закликала його до деескалації, але в Кремлі про це промовчали.

9 квітня відбулась серія телефонних розмов між держсекретарем США і керівниками МЗС України, Німеччини та Франції. Ентоні Блінкен закликав Німеччину і Францію активніше підтримувати Україну.