UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лавров заявив, що Росія поглиблюватиме зв'язки з Китаєм

В МЗС РФ вважають, що "центр світового розвитку перемістився до Євразії".  

На тлі війни в Україні та поглиблення конфронтації США з Китаєм, в Російській Федерації планують зміцнювати економічні та дипломатичні зв'язки з Китаєм. Проте повністю відкидати пропозиції переговорів від Заходу, в Міністерстві закордонних справ РФ, все ж таки не будуть, повідомляє The Guardian із посиланням на МЗС Росії.

Від початку повномасштабної війни в Україні, в західних країнах запанувала «русофобія», заявив, відповідаючи на питання під час заходу у Москві, Сергій Лавров. Описуючи поточну ситуацію він наголосив, що його країна наразі активно займається імпортозаміщенням та встановлює торгові зв'язки лише з «надійними» країнами-партнерами.

«Ми повинні вийти з будь-якої залежності від постачання абсолютно всього із заходу для забезпечення розвитку критично важливих для безпеки галузей, економіки чи соціальної сфери нашої Батьківщини» - наголосив він.

Читайте також: У Держдепі США не бачать сенсу розмовляти з Лавровим — CNN

Глава МЗС РФ не оминув можливості зайвий раз висловити претензії західним країнам, стосовно спроби змінити правила міжнародних відносин, аби зашкодити Росії. І через зайняту Заходом «позицію диктатора», її економічні зв'язки з Китаєм розвиватимуться ще швидше.

В такій переорієнтації Лавров вбачає можливість збільшити надходження в держбюджет та нарешті почати розвивати Далекий Схід та Східний Сибір.

«Тепер центр світового розвитку перемістився до Євразії. На цей час у нас найрозгалуженіша партнерська мережа в євразійському регіоні. Ми маємо спиратися на неї у подальшому розвитку нашої країни, її транспортно-транзитних та логістичних можливостей. Я переконаний, що це є правильним шляхом», - заявив Лавров. 

Читайте також: Китай став більше купувати дешеву російську нафту

Стосовно можливого відновлення партнерських відносин з Європою, він зазначив, що над такою можливістю тепер Росія декілька разів подумає. Проте якщо буде запропонований прийнятний формат відносин, вони готові його розглянути.

«Наші західні партнери вже не вперше довели, що вони нездатні до переговорів» - наприкінці додав він.