UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія планує перекинути до України свій контингент із Сирії – Reuters

Проте свій вплив у регіоні Росія планує зберегти. Саме для цього Кремль ініціював зближення Анкари та Дамаска.

Росія почала виводити із Сирії окремі свої з’єднання та має намір перекинути тамтешній свій контингент в Україну. Проте Кремль все ж сподівається зберегти свій вплив у регіоні і саме тому ініціював переговори між Анкарою та Дамаском. Про це повідомляє агентство Reuters після спілкування з представником турецьких спецслужб.

За даними Reuters, РФ уже почала виводити із Сирії окремі військові з'єднання  і надалі планує відправити їх до України. Водночас Кремль сприяє нормалізації відносин між президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом та президентом Сирії Башаром Асадом. Таким чином Кремль сподівається знайти "політичне рішення" конфлікту у Сирії та мати змогу продовжувати війну в Україні.

Читайте також: Україна розриває дипломатичні відносини із Сирією

"Росія хоче, щоб Сирія та Туреччина подолали свої проблеми та досягли певних домовленостей на користь усіх – як Туреччини, так і Сирії", – сказав на умовах анонімності високопоставлений турецький чиновник.

Але з цього приводу є одне побоювання – не виключено, що Ердоган може захотіти долучити до переговорів сирійську опозицію, що є неприйнятним для Асада.

Також важливо, що Туреччина та Росія побоюються посилення іранського впливу в Сирії на тлі зменшення або повного виходу з регіону російського контингенту. На сьогодні Росія вже вивела свої сили із прикордонних з Ізраїлем територій, і ці позиції одразу ж зайняли проіранські сили.

Читайте також: Монстр Асад переміг: Сирія отруїла Близький Схід на роки вперед – The Economist

Громадянська війна у Сирії спалахнула в 2011 році. У 2015 році Росія підтримала президента Башара Асада та ввела свої війська на територію країни для придушення опозиції. У лютому 2022 року Асад підтримав повномасштабне вторгнення в Україну, а згодом і визнав квазіреспубліки на Донбасі. Одразу після цього Україна розірвала дипломатичні відносини із Сирією. У 2011 році президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган підтримав революційні рухи в Тунісі, Єгипті та Сирії. Самого Асада він називав терористом. Але в останні місяці Ердоган різкозмінив свою риторику щодо Сирії.

Нагадаємо, бажаючи продовжувати війну в Україні та реагуючи на поразку на Харківщині, Кремль ініціював у Росії "загальноросійську вербівку", але про загальну мобілізацію наразі не йдеться.