UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія оголосила війну Європі – Зеленський назвав формат

«Газпром» вчергове обмежує постачання газу «Північним потоком».

Президент України Володимир Зеленський вважає, що Росія розв’язала проти Європи газову війну. Її мета – максимально ускладнити підготовку країн до зими.

«Сьогодні ми побачили чергові газові погрози Європі. Навіть попри поступку щодо турбіни для «Північного потоку» Росія не збирається відновлювати постачання газу європейським країнам, як вона зобов’язана за контрактами. Це відверта газова війна, яку Росія веде проти об’єднаної Європи, – саме так це потрібно сприймати», - наголосив він у вечірньому зверненні.

Зеленський порівняв газовий шантаж Кремля із іншими видами терору: блокуванням українських портів та провокуванням світового голоду, створенням нелюдських умов на окупованих територіях.

Відповіддю на такі дії має стати посилення санкцій, обмеження доходів агресора не тільки від газу й нафти, а й взагалі від будь-якого експорту, вважає він. Також потрібно максимально розривати торговельні звʼязки з Росією, бо кожен такий звʼязок – це потенційний засіб тиску.

«Газовий шантаж Європи, який щомісяця лише посилюється, потрібен державі-терористу для того, щоб погіршити життя для кожного європейця. І це насправді можна розглядати як стимул, щоб восьмий санкційний пакет ЄС був значно вагомішим, ніж нещодавно затверджений сьомий», - підсумував Зеленський.

Читайте також: ЄС здатен пережити зиму без російського газу — єврокомісар

Росія під приводом «технічних робіт» обмежує постачання газу до Європи і чекає настання холодів, коли брак ресурсів та ціни на них стануть особливо відчутними. Сьогодні російський газовий монополіст «Газпром» заявив про зупинку турбіни на компресорній станції «Портова» на початку газопроводу «Північний потік» та скорочення прокачування газу з 67-ми до 33-х млн кубів на добу.

11 липня Росія також зупиняла газопровід «на ремонт». Німеччина звернулася до Канади з проханням передати РФ підсанкційну турбіну Siemens, щоб позбавити Москву аргументів. Попри заперечення України, Оттава погодилася віддати турбіну. Однак, турбіна, яку РФ вимагала назад, застрягла в Німеччині через відмову Москви схвалити її транспортування.