UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія намагається залякати і змусити Україну сісти за стіл переговорів з ОРДЛО - Гармаш

З боку ОРДЛО йде елемент суб'єктивізації

Заява повпреда РФ в Тристоронньої контактній групі по Донбасу Бориса Гризлова щодо нібито провокування українською стороною ескалації військового конфлікту є спробою залякати Україну і змусити її сісти за стіл переговорів з терористами.

Таку думку в ефірі телеканалу «Україна 24» висловив представник окремих районів Донецької області в ТКГ Сергій Гармаш, передає "Інтерфакс-Україна".

"Заява Гризлова, якого, до речі, не було на цьому засіданні ТКГ (3 березня - ред.), і незрозуміло чому він взагалі його коментує і де він звинувачує Україну в провокуванні ескалації заздалегідь - тобто ескалація буде з того боку, але винні будемо ми, нібито ми її спровокували. Це як раз говорить про те, що, швидше за все, буде короткострокове, я сподіваюся, загострення на фронті для того, щоб залякати українське керівництво, залякати Україну і наших західних партнерів, які дуже не хочуть ескалації і змусити сісти за стіл переговорів безпосередньо з Донецьком і Луганськом. Мені здається, на це все і направлено", - сказав Гармаш.

Водночас заява так званої "народної міліції ДНР" щодо отримання дозволу на ведення попереджувального вогню по українських позиціях для придушення точок противника Гармаш вважає «виключно інформаційної спец-акцією".

"Вона спрямована не на інформування, що вони почнуть вогонь, адже вони і так стріляють без всяких заяв, а саме на тиск на українську громадськість, на українське керівництво. Адже вони ж кажуть, що будуть стріляти на випередження - тобто, як ніби-то ми збираємося в них стріляти, а вони хочуть нас попередити - фактично вони заявляють про те, що вони готові до провокацій. тому я вважаю, що це їхня заява, так само, як і заява Гризлова - це просто психологічний тиск", - сказав він.

За словами Гармаша, "з боку ОРДЛО знову ж йде елемент Суб'єктивізація, який полягає в тому, що вони намагаються змусити Україну сісти з ними за стіл переговорів для напрацювання якогось додаткового координаційного механізму щодо припинення вогню".

Нагадаємо, напередодні пропагандистські ЗМІ ОРДО поширили заяву так званої «народної міліції» «ДНР» щодо отримання дозволу на ведення «превентивних вогню на придушення і знищення вогневих точок ЗСУ».

Українська делегація в Тристоронній контактній групі заявила, що вбачає в подібній заяві загрозу одностороннього виходу РФ з режиму припинення вогню і зриву Мінських домовленостей.

З 00:01 27 липня 2020 року в районі проведення операції Об'єднаних сил почало діяти повне і всеосяжне припинення вогню, узгоджене учасниками Тристоронньої контактної групи 22 липня.

У Кремлі відмовилися гарантувати дотримання режиму тиші бойовиками, вкотре заявивши, що Росія нібито не є стороною конфлікту.

За час перемир'я в зоні ООС загинули 20 українських військових, понад 60 бійців було поранено.

11 лютого президент Володимир Зеленський і глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук синхронно заявили, що з початку 2021 року російські окупанти посилили обстріли, і перемир'я в Донбасі фактично не діє. Дії РФ у Києві розцінюють як тиск на ТКГ і зрив Мінських домовленостей.