UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Росія може погодитися»: Резніков пояснив, як у Донбасі можуть з'явитися миротворці

За словами віцепрем'єра, Росія погодиться, якщо буде запропонований "режим збереження обличчя".

Для врегулювання конфлікту в Донбасі все одно в будь-якому випадку доведеться вдатися до інституту миротворців. І можливо, Росія навіть погодиться, якщо йтиметься про «режим збереження особи».

Про це заявив віцепрем'єр-міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков в інтерв'ю журналу «Фокус».

За його словами, у будь-якому випадку, навіть після ухвалення політичного рішення про виведення російських військ, на окупованій території не зможуть зайти поліція і Національна гвардія, тому доведеться вводити миротворців.

"Є таке поняття як "збереження миру" і "створення миру". "Створення" - це силова акція, на яку ніхто не піде, насамперед Рада безпеки ООН, тому що мандат дуже жорсткий, складний, ризикований і дорогий. А ось "збереження миру" - більш ймовірна історія. Миротворці заходять і розділяють сторони. Думаю мало хто вірить, що це можливо, але теоретично - так", - зазначив він.

Також Резніков додав, що існує ймовірність застосування мандату ОБСЄ, оскільки він вводиться в дію в режимі консенсусу, тобто ніхто не має права вето. Зокрема, віцепрем'єр покладає надію на підтримку з боку Швеції, яка буде головувати в ОБСЄ наступного року.

"Росія може погодитися (на такий варіант - ред.) якщо йтиметься про режим збереження обличчя. Після заходу миротворців починається погашення гарячої фази, далі - перехідний період у присутності міжнародних спостережних адміністрацій або комісій, які зможуть здійснювати навіть якісь елементи перехідного правосуддя. Це реалізовані речі", - додав Резніков.

Читайте також: Затверджена Зеленським програма Україна-НАТО порушує питання миротворців ООН в Донбасі

Зазначимо, раніше колишній тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив в інтерв'ю ZN.UA, що розміщення миротворців в Донбасі може стати проміжним етапом між виходом Росії з Донбасу і відновлення повного контролю України над регіоном.

Також у лютому Україна звернулася до ООН з проханням відправити місію, яка визначить можливість введення миротворців в Донбас.

Нагадаємо, що раніше йшлося виключно про можливість розміщення в Донбасі миротворчої місії ООН.