UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія має бути відключена від Інтерполу — глава МВС Великобританії

Колективний лист від Британії, США, Канади, Австралії та Нової Зеландії відправили до штаб-квартири Інтерполу.

Інтерпол має перекрити можливість доступу Росії до системи організації через розв'язану цією країною війну в Україні. Відповідне колективне звернення від кількох країн надіслано до штаб-квартири Інтерполу. Про це написала міністр внутрішніх справ Великобританії Пріті Пател у Twitter.

"Разом з колегами зі США, Канади, Австралії та Нової Зеландії я сьогодні написала листа з проханням до штаб-квартири Інтерполу та його виконавчого комітету прийняти цього тижня рішення відповідно до правил негайного призупинення доступу Росії до його системи", — повідомила Пател..

Вона зазначила, що "дії Росії — пряма загроза безпеці для простих людей та для міжнародного співробітництва правоохоронних органів".

Читайте також: Кулеба закликає країни ЄС та G-7 запровадити нові санкції проти РФ

Раніше повідомлялося, що Канада виступає за призупинення членства Росії в Інтерполі.

Інтерпол — міжнародна організація, до якої входять 192 країни. Якщо Росію виключать, вона доповнить дуже невеликий список країн: Північна Корея, Туркменістан, Таджикистан, Бутан, Кірібаті, Мікронезія, Палау, Самоа, Сан Маріно, Соломонові острови, Тувалу, Вануату і Ватикан.

Головне ніж Росія обурює світову громадськість та структуру Інтерполу — це постійними спробами через внутрішні процедури переслідувати та заарештовувати неугодних правлячому режиму людей. Причому це публічно визнав Інтерпол — кілька разів він відкидав «червоний» циркуляр (вимога арешту людини на території будь-якої держави, яка входить до Інтерполу), в якій Росія вимагала заарештувати голову Hermitage Capital Management [blink title="Вільяма Браудера" headinfo="Вільям Браудер"]Глава фонду Hermitage Capital, що інвестував у Росії у 1990-і та 2000-і роки. Росія звинувачує його у створенні злочинної спільноти, ухиленні від податків та отруєнні своїх партнерів та співробітників (зокрема, юриста Hermitage Capital Сергія Магнітського). США та країни ЄС вважають, що Магнітського в СІЗО «Бутирка» вбила російська влада, через що проти країни та багатьох чиновників було введено санкції.[/blink]. На думку чиновників організації, циркуляр порушував конституцію Інтерполу — вона прямо забороняє арешти та інше переслідування з політичних підстав.

Також Росії не буде доступна опція допомоги інструкторів Інтерполу, які за необхідності допомагають поліцейським з різних країн при, наприклад, проведенні масштабного заходу та необхідності забезпечити його безпеку.