UA / RU
Підтримати ZN.ua

Робоча група щодо змін до Конституції запропонувала замінити області України на регіони - ЗМІ

Також пропонується виключити положення про спеціальний статус міст Києва і Севастополя з Конституції.

Робоча група щодо змін в Конституцію запропонувала визначити адміністративно-територіальними одиницями України з громади, райони, регіони.

Про це йдеться в проекті змін до Конституції України, який був напрацьований робочою групою з питань конституційних основ організації і здійснення державної влади і децентралізації, повідомляє РБК-Україна.

Робоча група запропонувала внести зміни до статті 133 Конституції України, згідно з якими систему адміністративно-територіального устрою україни складають адміністративно-територіальні одиниці: громади, райони, регіони замість областей, районів, міст, селищ і сіл, передбачених чинною редакцією Конституції України.

Згідно з проектом змін, громада формується з одного або декількох поселень (сіл, селищ, міст) з прилеглими територіями. Кілька громад становлять район. Регіонами є області та АР Крим.

Крім того, положення про спеціальний статус міст Києва і Севастополя з Конституції пропонується вилучити, а замість цього вказати, що особливості Києва і Севастополя в системі адміністративно-територіального устою України визначаються окремими законами.

Також окремими законами пропонується визначати порядок утворення, ліквідації, зміни меж, найменування і перейменування адміністративно-територіальних одиниць.

"Зміна меж, найменування і перейменування громад і поселень здійснюється з урахуванням думки їх жителів у порядку, визначеному законом", - йдеться в проекті закону.

Сьогодні, 17 червня, Голова Верховної Ради Володимир Гройсман заявив, що 19 червня, представить Венеціанській комісії проект змін до Конституції України.

Конституційна комісія була створена указом президента України від 3 березня 2015 року. Персональний склад комісії був затверджений президентом 31 березня. Очолив комісію голова Верховної Ради Володимир Гройсман, який заявив, що Верховна Рада має остаточно проголосувати частину намічених змін до Конституції до місцевих виборів, які відбудуться в жовтні.

На першому засіданні Конституційної комісії 6 квітня було прийнято рішення про створення трьох робочих груп.

Ці групи розробляють зміни до Конституції України за пріоритетними напрямками реформування – децентралізації, удосконалення конституційних засад правосуддя і конституційного регулювання прав, свобод і обов'язків людини і громадянина.

Як писав у статті DT.UA Сергій Рахманін, Верховна Рада жорстко обмежена в часі для прийняття змін до Конституції, що стосуються децентралізації. Так, до моменту прийняття проекту майбутніх конституційних правок до завершення другої сесії ВРУ восьмого скликання документ повинен бути вивірений, належним чином оформлений, узгоджений з провідними політичними силами, а також забезпечений позитивними висновками двох інстанцій - Конституційного суду і Венеціанської комісії.