Робоча група з підготовки законопроекту про лікування ув'язнених за кордоном не дійшла згоди, опозиція буде реєструвати свій законопроект.
"Ми будемо реєструвати і завтра вносити (на розгляд Верховної Ради) цей законопроект", - сказав керівник парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Андрій Кожем'якін (фракція "Батьківщина") на засіданні робочої групи.
Відповідно до запропонованого опозицією законопроекту, лікування засудженого за кордоном має бути письмово узгоджене з іноземною медустановою, яка готова прийняти таку особу на лікування.
Пропонується передбачити, що лікування засудженого за кордоном здійснюється за рахунок власних коштів самого ув'язненого або його родичів.
Рішення про звільнення засудженого для лікування ув'язненого за кордоном приймає суд.
У законопроекті від опозиції визначено перелік категорій засуджених, до яких не може бути застосовано таке звільнення. Це обмеження стосується найбільш небезпечних злочинців, яких засуджено за тяжкі і особливо тяжкі злочини, пов'язані з насильством, тероризмом, участі в організованих злочинних угрупованнях і пов'язані з наркотиками.
Законопроект визначає правові ситуації, які можуть виникнути для засудженої особи після завершення лікування.
Залежно від наслідків лікування, терміну лікування, поведінки особи та інших обставин, таку особу за рішенням суду може бути остаточно звільнено від відбування покарання, їй може бути змінено невідбуту частину покарання на більш м'яке покарання, її може бути направлено на проходження невідбутої частини покарання.
Як передає кореспондент агентства, представники фракції Партії регіонів не сприйняли пропозицію опозиційних фракцій. За словами члена робочої групи, народного депутата Володимира Олійника (Партія регіонів), підготовлений законопроект "нікчемний".
"Ви не виконуєте поради місії Кокса-Кваснєвського і відступили від узгодженого варіанту, надавши свій варіант законопроекту", - сказав він під час засідання робочої групи.
У свою чергу керівник робочої групи Геннадій Васильєв (фракція Партії регіонів) оголосив перерву до середи.
Як повідомлялося, робоча група з доопрацювання законопроекту про лікування ув'язнених за кордоном була створена у п'ятницю, 8 листопада. До неї увійшли 13 народних депутатів (більшість - від провладних сил).
У понеділок, 11 листопада, група узгодила частину принципів законопроекту.
Розглянути законопроект про лікування ув'язнених за кордоном планується у середу, 13 листопада, на позачерговому пленарному засіданні парламенту.
Вирішення питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко залишається ключовим для підписання Угоди про асоціацію між ЄС і Україною на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада. !zn
Читайте також:
Регіонали запропонували новий спосіб звільнення Тимошенко
Яценюк: Якщо ПР не прийде на позачергове засідання Ради - це зрив підписання Угоди з ЄС
Робоча група погодила частину принципів законопроекту про лікування Тимошенко
Рибак затвердив склад робочої групи з вирішення питання Тимошенко