UA / RU
Підтримати ZN.ua

РНБО схвалила Стратегію нацбезпеки України до 2020 року

Одна з основних задач стратегії – протистояння озброєній агресії.

РНБО в середу, 6 травня, схвалила Стратегію національної безпеки до 2020 року, яка є основним документом держави у сфері оборонного планування.

"Головне в стратегії – створення нової системи забезпечення національної безпеки і оборони, здатної гарантувати державний суверенітет і територіальну цілісність України від всього комплексу можливих загроз, передусім, від збройної агресії", - йдеться в повідомленні прес-служби РНБО за підсумками засідання в Києві в середу.

"Також РНБО розглянула щодо посилення обороноздатності держави та вжиття додаткових заходів для її забезпечення. Ретельно проаналізовано воєнні загрози та можливі сценарії розвитку ситуації, відпрацьовані оперативні заходи з протидії військової агресії", - сказано в повідомленні.

Крім того, на засіданні було прийнято рішення з розвитку потенціалу та системи управління оборонно-промислового комплексу, забезпечення Збройних сил і Національної гвардії сучасним озброєнням і військовою технікою вітчизняного виробництва, удосконалення ракетних технологій. На поточний момент вже створена міжвідомча комісія з питань оборонно-промислового комплексу. Крім того, було прийнято рішення прискорити законодавче забезпечення у сфері посилення боротьби зі злочинністю, зокрема, закону "Про національної поліції".

"Комплекс невідкладних заходів по боротьбі з злочинністю насамперед буде спрямований на попередження і розслідування особливо тяжких злочинів з використанням вогнепальної зброї, таких як умисні вбивства, бандитизм, незаконне позбавлення волі, рейдерство", - сказано в повідомленні.

Читайте також: Корупція і Росія: РНБО назвала основні загрози нацбезпеки України

Проект стратегії нацбезпеки був представлений 9 квітня. Згідно з проектом, ключовими загрозами національній безпеці України є агресивна політика Росії. Крім цього, основними загрозами безпеки України названі: корупція, неефективна система держуправління, економічна криза, обмежений фінансовий ресурс держави та зниження рівня життя населення. Більш того, відповідно до проекту стратегії національної безпеки України, Європейська та Євроатлантична інтеграція є пріоритетним напрямком для зовнішньої і внутрішньої політики України.