UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рютте, який вступає на посаду генсека НАТО, назвав своїм пріоритетом Україну

На нового генсека чекає низка викликів.

Колишній прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, який вступає на посаду генерального секретаря НАТО у вівторок, 1 жовтня, заявив, що його пріоритетом буде Україна. Сьогодні в штаб-квартирі Альянсу розпочалася офіційна церемонія передачі повноважень генсекретаря, Рютте замінить на посаді Єнса Столтенберга.

Читайте також: Білий дім: Байден твердо вірить, що Марк Рютте стане чудовим генеральним секретарем НАТО

"Ви вже назвали пріоритети, над якими ви працювали, і ці пріоритети ми просуватимемо вперед у майбутньому - Україну”, - сказав Рютте, коли підійшов до журналістів разом зі Столтенбергом, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Ми маємо гарантувати, що Україна переможе, як суверенна, незалежна демократична держава", - додав він.

"Україна перебуває на першому місці зі списку", - відповів Рютте на уточнювальне запитання щодо його пріоритетів на посаді генсека.

Водночас, він вказав на необхідність зробити більше в плані колективної оборони Альянсу й стримування.

“Ми повинні більше інвестувати, закрити прогалини в можливостях і спробувати досягти всіх цілей, поставлених НАТО, і по-третє, ми повинні зробити більше, щоб переконатися, що ми справді побудували партнерства, які були створені за ці роки, зокрема на Далекому Сході. Тож я думаю, що всі три однаково важливі”, - додав він.

"НАТО з вами буде в надійних руках”, - сказав, своєю чергою, Столтенберг, водночас додавши, що “має змішані почуття”, адже “важко залишати Альянс і організацію, якій присвятив десять років”.

“Люди, держави, з якими я працював, - мені цього бракуватиме. Але я йду, знаючи, що разом за ці роки ми досягли багато", - зазначив Столтенберг.

Читайте також: Reuters: Рютте збереже пріоритети Столтенберга на посаді генсека НАТО

Як кажуть аналітики, Рютте на посаді генсека НАТО чекатиме низка викликів, зокрема, невизначеність нависла як на тлі вторгнення РФ в Україну, яке перетворилося на війну на виснаження, так і над майбутньою підтримкою НАТО і Києва з боку США, оскільки скептично налаштований щодо Альянсу колишній американський президент Дональд Трамп розраховує повернутися до Білого дому.