UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рішення Євросуду означає, що Кузьмін може сісти на 10 років, - Луценко

Юрій Луценко, коментуючи рішення Європейського суду про незаконність його арешту, заявив, що рано чи пізно достатньо буде взяти постанову про арешт, затверджену Кузьміним, підписану Войченком і Каліфіцьким, завізовану Зінченком, взяти постанову суддів про відмову в зміні запобіжного заходу і порушити кримінальну справу з санкцією до 10 років.

Наслідком рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про порушення прав людини під час арешту екс-глави МВС Юрія Луценка має стати порушення кримінальної справи стосовно першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна і екс-начальника ДУ Генеральної прокуратури з розслідування особливо важливих справ Олександра Каліфіцького, вважає екс-міністр.

На засіданні Печерського райсуду в суботу за епізодом звинувачення екс-міністра, пов'язаного з отруєнням Віктора Ющенка, Луценко нагадав, що неодноразово звертався з клопотанням про зміну запобіжного заходу, проте залишався під вартою.
Прогнозуючи можливі варіанти подій після винесення рішення ЄСПЛ, Луценко сказав: "Це означає, що рано чи пізно достатньо буде взяти постанову про арешт, затверджену Кузьміним, підписану Войченком і Каліфіцьким, завізовану Зінченком, взяти постанову суддів про відмову у зміні запобіжного заходу, додати до цього фінансову експертизу, що Держказначейство виплатило Луценку UER 15 тис. і порушити кримінальну справу за статтями 364, 365 КК (зловживання службовими повноваженнями - ІФ) з санкцією до 10 років".
- Євросуд визнав арешт Луценка незаконним
Луценко переконаний, що для цього необхідна лише одна умова - "нормальний генпрокурор".
І тоді, на переконання екс-міністра, "усі, починаючи з Кузьміна, повинні сісти".
Разом з тим, Луценко підкреслив: "Я людина м'яка, вважаю, що сісти повинні організатори цього безчинства - особисто Кузьмін і його права рука Каліфіцький. Всі інші повинні повісити свої погони на цвях".
- Луценку втретє відмовлено у відведенні судді
Тим часом, Печерський райсуд Києва не прийняв відвід головуючої судді Ганни Медушевської, заявлений захистом сьогодні вранці. "Клопотання про відвід задоволенню не підлягає", - заявила Медушевська.
Відразу ж після оголошення рішення суду Луценко заявив клопотання про відвід прокурорів, які представляють держзвинувачення у справі. "Ви порушили законодавство. Це ви винні в тому, що я 18 місяців сиджу в кам'яному мішку", - сказав Луценко.
Нагадаємо, 3 липня ЄСПЛ визнав незаконним арешт екс-міністра внутрішніх справ Луценка - він був проведений з порушенням статті 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод (право на свободу та особисту недоторканність). Крім того, Європейський суд визнав порушення статті 18 Конвенції з прав людини в справі Луценка. Фактично це означає, що екс-міністра визнано політичним в'язням.
Луценко затримали 26 грудня 2010 року. З тих пір він перебуває в Київському СІЗО. 27 лютого 2012 Печерський районний суд Києва визнав Луценка винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох років позбавлення волі.
Епізод звинувачень, який стосується візування продовження оперативно-розшукової справи щодо водія Володимира Сацюка в рамках розслідування справи про отруєння на той час кандидата в президенти Віктора Ющенка, виділений в окреме виробництво, і наразі за ним триває судовий процес. !zn
Читайте також:
Луценко отримає 15 тис. євро і буде далі відбувати термін, - джерело
Євросуд про політику в справі Луценка
Захисник Луценка - дрібна сошка для Генпрокуратури, - Кузьмін
Проти адвоката Луценка хочуть порушити кримінальну справу
Після другого зауваження судді Луценко попросив заклеїти йому рот скотчем