Вісник юридичних актів Євросоюзу, Official Journal of the European Union, оприлюднив постанову Ради ЄС від 17 червня 2016 року про продовження на рік санкцій у відповідь на анексію Росією Криму.
"Рада не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію Криму і Севастополя Російською Федерацією і залишається рішуче налаштованою повністю реалізовувати свою політику невизнання. У результаті перегляду рішення 2014/386/PESC слід продовжити обмежувальні заходи до 23 червня 2017 року", - йдеться у публікації.
Заходи включають такі заборони:
- на імпорт в ЄС продукції, виробленої в Криму чи Севастополі;
- на інвестиції в Криму і Севастополі, що означає, що жоден європеєць і жодна компанія, що базується в союзі, не може купувати нерухомість або підприємства в Криму, фінансувати кримські підприємства або надавати супутні послуги;
- на служби, пов'язані з туристичною діяльністю, у Криму чи Севастополі; в особливості, передбачається, що європейські круїзні судна не можуть заходити в порти Кримського півострова, за винятком надзвичайних обставин;
- на експорт низки товарів і технологій, призначених для підприємств Криму або для використання у Криму, у секторах транспорту, телекомунікацій, енергетики, а також пов'язаних з розвідкою, експлуатацією та виробництвом нафтової, газової та мінеральної продукції; забороняється надавати технічне сприяння або брокерські послуги та послуги з будівництва інженерних споруд та інфраструктур в цих секторах.
У травні посол США в Україні Джеффрі Пайетт заявив, що США не скасує санкції проти Криму, навіть у разі досягнення миру в Донбасі і виконання Росією і бойовиками мінських угод. За словами американського посла, його країна розробляє санкції таким чином, щоб Росія відповіла за незаконну анексію Криму.