Центр протидії корупції подав скаргу до Солом'янського суду на рішення прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Василя Кричуна про закриття кримінального провадження у "справі рюкзаків" щодо сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря, які, за даними слідства, причетні до розкрадання 14,5 мільйонів гривень при закупівлі рюкзаків для потреб Нацгвардії.
"Прокурором САП Кричуном В.В. прийнято грубо необґрунтоване рішення, що не відповідає обставинам провадження та суперечить встановленим у законному порядку відомостям", - йдеться у скарзі.
Зокрема, за інформацією активістів, прокурор знехтував вимогами кримінального процесуального закону, а саме положеннями ст. 2, 9, 23, ст. 84, ч. 2 ст. 91, ч. 2 ст. 93, ч. 1 ст. 94, ст. 110, та помилково визначив формальну підставу закриття кримінального провадження п. 3 ч. 1 ст. 284.
"Вбачається значна кількість підстав для скасування постанови прокурора про закриття кримінального провадження №42015000000001349 від 07.07.2015 р. в частині підозри Чеботарю С.І. та Авакову О.А.", - вважають активісти.
Скасувати постанову про закриття справи та поновити розслідування можуть керівник САП або його заступник, однак Назар Холодницький та перший заступник Максим Грищук затягують розгляд скарги НАБУ на рішення прокурора САП Кричуна. У свою чергу генпрокурор Луценко взагалі відмовився розглядати скаргу детективів по суті.
Як повідомлялося, 12 липня старший групи прокурорів САП закрив справу "рюкзаків Авакова" проти сина та екс-заступника міністра внутрішніх справ. Єдиним підозрюваним у ній залишився підприємець Володимир Литвин.
Нагадаємо, 31 жовтня 2017 року в рамках розслідування справи про так звані "рюкзаки Авакова" були затримані син голови МВС Олександр Аваков, екс-заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Чеботар, а також підприємець Володимир Литвин.
Наступного дня суд відпустив усіх трьох підозрюваних під особисте зобов'язання, а Авакова-молодшого – зобов'язав носити електронний браслет. У грудні Солом'янський районний суд Києва повернув йому закордонний паспорт і дозволив зняти з електронний браслет. САП оскаржила відповідне рішення суду.
У лютому минулого року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина голови МВС Арсена Авакова Олександра, обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чеботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за завідомо завищеною ціною.
Детальніше про політичне підґрунтя справи про "рюкзаки Авакова" читайте в матеріалі Юлії Мостової "Рюкзаки з подвійним дном" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".