UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рибак відкрив позачергову сесію Ради

У вівторок вранці відкрилося позачергове засідання Верховної Ради України. У залі 395 депутатів і три президенти. Засідання почалося з 30-хвилинної перерви.

У вівторок, 28 січня, голова парламенту Володимир Рибак відкрив позачергове засідання Верховної Ради, щоб розглянути питання врегулювання політичної кризи та забезпечення стабільності в державі, у тому числі, скасувати "диктаторські закони, прийняті ручним голосуванням 16 січня.

У залі зареєструвалися 395 народних депутатів. З членів уряду журналістами було помічено тільки міністра юстиції Олену Лукаш. Значна частина народних депутатів вже зібралися у залі засідань парламенту.

Відзначимо, що в залі засідань парламенту перебувають три колишні президенти України - Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко.

Засідання парламенту розпочалося з виконання гімну України. Також парламентарії вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих у протистояннях в останні дні.

ТАКОЖ: У вівторок Рада вирішить долю "законів про диктатуру"

Відкриваючи сесію, спікер парламенту Володимир Рибак зазначив, що в Україні відбуваються трагічні події, в результаті яких загинули і постраждали громадяни. "В Україні відбуваються події, в яких загинули люди і є постраждалі, я висловлюю співчуття усім родичам загиблих та постраждалих",- сказав Рибак. У зв'язку з цим Рада вшанувала хвилиною мовчання пам'ять загиблих.

Перед відкриттям позачергової сесії фракції провели наради.

На 20-й хвилині спікер Рибак оголосив перерву на 30 хвилин. "Для узгодження питань порядку денного я оголошую перерву на 30 хвилин", - оголосив спікер. За його словами, про це домовилися лідери всіх фракцій.

Як відомо, у вівторок, 28 січня, у Верховній Раді проходить позачергова сесія для пошуку шляхів виходу з політичної кризи. На порядку денному засідання вказано єдине питання: "Про врегулювання політичної кризи та забезпечення стабільності в державі".

Напередодні президент Віктор Янукович і лідери опозиції під час чергового раунду переговорів домовилися про скасування прийнятих Радою 16 січня законів, можливість оголосити амністію, якщо буде звільнено адміністративні будівлі і дороги. У парламенті також може бути розглянуто питання про відповідальність уряду. !zn