UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рибак: Скасувати "харківські угоди" хоче не вся опозиція, а тільки окремі політики

Спікер вважає, що відносини, що існують між флотами України й Росії, сприяють зміцненню співдружності між двома країнами.

Україна буде виконувати зобов'язання перед партнерами по перебуванню на своїй території Чорноморського флоту Російської Федерації, заявив голова Верховної Ради Володимир Рибак, що прийняв участь у заходах з нагоди 230-річчя Чорноморського флоту в неділю, 12 травня в Севастополі.

Відповідаючи на питання журналістів про своє ставлення до того, що українська опозиція ставить питання про необхідність денонсувати угоди про продовження базування ЧФ РФ до 2042 року, спікер сказав: "Опозиція не ставить питання, окремі політики - дійсно, є такі висловлювання. Однак, це міждержавні відносини, і Україна - країна, яка виконує взяті на себе зобов'язання".

Голова Верховної Ради вважає, що 230-я річниця Чорноморського флоту - це свято двох держав. "Думаю, що сьогоднішнє свято - це свято двох наших держав. 230 років, починаючи з будівництва перших кораблів. Перемоги ми разом ділили. Були гіркоти певні... Однак сьогодні Чорноморський флот і Військово-морські сили України разом святкують, і, я думаю, що це елемент стабільності в цілому, і перш за все в цьому регіоні", - резюмував Рибак.

- Чорноморський флот Росії не збирається повністю міняти Севастополь на Новоросійськ

Нагадаємо, Росія і Україна уклали базовий договір про умови перебування Чорноморського флоту Росії на території України в 1997 році, в ньому чітко обумовлені умови оренди російського флоту на території України, в тому числі зафіксована орендна плата в розмірі 98 мільйонів доларів, а також термін перебування Чорноморського флоту РФ на території України до 28 травня 2017 року.

Проте в квітні 2010 року були підписані так звані "харківські угоди": президенти Росії та України - Дмитро Медведєв і Віктор Янукович - в результаті переговорів у Харкові домовилися продовжити термін перебування російської бази в Криму на 25 років, починаючи з 2017 року, коли закінчується дія нинішньої угоди, з правом його продовження ще на п'ять років. Влада обґрунтували таку угоду домовленістю "Газпрому" і "Нафтогазу" про пільгові ціни (знижки) на газ для України.

Дану угоду 3 визнав неконституційним цей закон. !zn

Читайте також:

Чорноморський флот Росії не збирається повністю міняти Севастополь на Новоросійськ

Москва досі не передавала Києву проект угод щодо модернізації Чорноморського флоту РФ

ЧФ РФ здає орендовані у України об'єкти під магазини, бари, офіси

Опозиція впевнена, що переозброєння ЧФ РФ створить загрозу суверенітету України