UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рибак поскаржився, що підписання угоди з ЄС зриває опозиція

Вирішити питання з екс-прем'єром можна було ще півтора року тому, коли Меркель запропонувала лікувати Тимошенко в одній з німецьких клінік, вважає спікер.

Спікер Верховної Ради 3 поскаржився послам країн ЄС на лідерів опозиційних фракцій - вони зривають асоціацію з ЄС, і відповідальність за це намагаються перекласти на владу. Про це він заявив під час зустрічі з представниками іноземних відомств.

Рибак підкреслив, що вперше за багато років можна говорити про загальнонаціональний консенсус з приводу 3.

"Президент України, уряд, Верховна Рада практично виконали величезний обсяг домашніх завдань, який відкриває можливість для підписання угоди про асоціацію між Україною та 3. В таких умовах блокування опозиційними силами виконання одного з принципових зобов'язань України перед європейською спільнотою - я маю на увазі справу Тимошенко - можна розцінити не інакше як спробу перекласти відповідальність за зрив європейських устремлінь України та її народу на своїх політичних опонентів і обрану населенням владу", - сказав він.

На думку Рибака, лідери парламентської опозиції фактично перетворюють країну на заручницю власних політичних інтересів і ставлять під загрозу можливість підписання угоди про асоціацію.

Рибак зазначив, що закон, що дозволяє Юлії Тимошенко виїхати на лікування за кордоном, могло бути ухвалено ще півтора року тому, коли канцлер ФРН Ангела Меркель виступила з пропозицією про надання Тимошенко медичної допомоги в одній з німецьких клінік. І вирішити це питання можна було, внісши зміни до законодавства.

"На жаль, прогрес у цьому законодавчому напрямку сповільнився через позицію, яку на той момент займала екс-прем'єр-міністр, яка відмовилася від лікування в Німеччині. А парламентська фракція Батьківщина на той час поділяла таку позицію", - сказав він.

Він висловив упевненість в тому, що в той час прийняття такого закону було заблоковано з політичних міркувань. Що стосується ситуації з подібними законопроектами на сьогоднішній день, Рибак зазначив, що вона "залишається невизначеною і нагадує сюжет класичного трилера".

За словами спікера, спробу депутатів від парламентської більшості прийняти проекти законів про лікування засуджених за кордоном було зірвано представниками опозиції. І лише вчора, після того як опозиція подала свій законопроект, всі три наявні у Раді докумени було включено до порядку денного на пленарному засіданні. Тим не менш, за словами Рибака, можливість знайти компроміс ще не втрачено, три законопроекти буде розглянуто наступного пленарного тижня.

"Шановні пані та панове, я просив би вас довести до відома ваших урядів цю інформацію про стан справ, що склався в парламенті України. Прошу також проінформувати про глибоку стурбованість керівництва України щодо цієї ситуації, яка погіршується з урахуванням часу, необхідного для правового вирішення проблеми до саміту Східного партнерства у Вільнюсі в кінці листопада цього року", - підсумував Рибак.

Нагадаємо, депутати перенесли розгляд питання про лікування Тимошенко за кордоном на наступний пленарний тиждень - 5-10 листопада.

Як повідомлялося, у парламенті зареєстровано три законопроекти про лікування ув'язнених за кордоном - авторства позафракційних депутатів 3.

Міщенко ще влітку зареєстрував законопроект про лікування ув'язнених за кордоном, який передбачав, що медична допомога і лікування за кордоном здійснюється за рахунок власних коштів чи коштів рідних та близьких засудженої особи. У жовтні він зареєстрував у Раді зміни до цього законопроекту.

За словами депутата, суть змін, які йому "з неймовірними зусиллями вдалося зареєструвати", полягає в тому, що після прийняття даного законопроекту, Тимошенко як вільна людина зможе покинути пенітенціарний заклад і поїхати до Німеччини на лікування.

22 жовтня Лабунська внесла до парламенту свій законопроект про можливість лікування засуджених за кордоном у разі, якщо за рік безперервного стаціонарного лікування в лікарні за межами установи пенітенціарної системи в'язень не досяг повного видужання. Цим же документом вона пропонує, щоб суд одночасно прийняв рішення про звільнення такої особи від покарання за хворобою.

24 жовтня Яценюк, Кличко і Тягнибок внесли до парламенту свій законопроект про заборону вибіркового правосуддя і зняття перешкод для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Як повідомив Яценюк, документ передбачає норму індивідуального акта амністії для осіб, щодо яких було прийнято рішення Європейського суду з прав людини. "Особи, щодо яких... встановлено факти застосування вибіркового правосуддя або порушення Україною ст.18 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, підлягають помилуванню відповідно до Конституції України або до них застосовується амністія", - наголошується у тексті законопроекту.

Окрім того, в опозиційному законопроекті містяться положення про звільнення Тимошенко особисто і погашення їй судимості. "Застосувати повну індивідуальну амністію Тимошенко Юлії Володимирівні, звільнивши її від відбування призначеного вироком Печерського районного суду міста Києва від 11.10.2011 року основного покарання у вигляді позбавлення волі на сім років і додаткового покарання у вигляді позбавлення права займати посади в органах державної влади... Вважати, що судимість Тимошенко Юлії Володимирівни знято. Звільнити Тимошенко Юлію Володимирівну негайно з моменту набрання чинності даного закону", - йдеться у законопроекті. !zn

Читайте також:

Яценюк впевнений, що Янукович готовий пожертвувати євроінтеграцією, щоб не звільняти Тимошенко

Рада на початку листопада розгляне три законопроекти про лікування Тимошенко за кордоном

Опозиція зареєструвала у Раді свій законопроект про помилування Тимошенко

Захист Тимошенко вважає, що закон Міщенка не відповідає умовам ЄС