UA / RU
Підтримати ZN.ua

Рибак не введе "Раду – 3" за жодних обставин

На переконання спікера, 18 лютого керівники фракцій повинні знову обговорити питання нормалізації роботи парламенту, почути один одного і виборців.

Голова Верховної Ради України 3 заявляє, що не дасть згоди на введення системи персонального голосування "Рада-3" за жодних обставин.

Як повідомляє прес-служба парламенту в п'ятницю, 15 лютого, спікер розповів, що при тестуванні цієї системи виявилося, що голосування за інших осіб цілком можлива.

"Хіба таку систему ми очікували? У мене такий крамольний висновок в душі: цю систему, цю "сенсорну кнопку" і запускали, щоб фальсифікувати голосування у Верховній Раді. Тому що керівники, які 5 років тому зробили цю систему, чомусь її не запускали, і сьогодні наполягають на тому, щоб я узаконив фальсифікації", - заявив Рибак.

На переконання спікера, 18 лютого керівники фракцій повинні знову обговорити питання нормалізації роботи парламенту, почути один одного і виборців.

"Я буду просити депутатів зупинитися і почати приймати закони, необхідні державі", - підкреслив Рибак.

Нагадаємо, раніше 15 лютого лідер фракції Партії регіонів 3, щоб проголосувати за кількох депутатів. Він підклав під "сенсорну кнопку" свій мобільний телефон, і вона спрацювала.

На що лідер фракції "Батьківщина" звинуватив Партію регіонів у шахрайстві з системою для голосування.

- Рибак впевнений, що тим, хто буде ночувати в Раді депутатам "мучитися залишилося не довго"

"Дива не сталося. Партія регіонів протягом двох тижнів думала про те, як обійти систему персонального голосування. Вони змінили налаштування в кількості секунд, протягом яких треба натискати кнопку, і відносно послідовності - яка кнопка натискається першою, а яка - другою. Тому вони сьогодні так щиро запросили журналістів і Партія регіонів продемонструвала, що від наперстків до неперсонального голосування короткий шлях", - сказав він.

Система для голосування "Рада-3", яка була розроблена в перебуванні Яценюка спікером Ради, передбачає використання сенсорної кнопки". Тобто, щоб голос депутата був зарахований, йому необхідно натиснути на "сенсорну кнопку", а потім вибрати кнопку "за", "проти" або "утримався".

З 5 лютого депутати опозиційних фракцій блокують роботу Верховної Ради, вимагаючи персонального голосування депутатів. Зокрема, депутати фракції "УДАР" вдень і вночі перебувають у сесійній залі. !zn

Читайте також:

Яценюк звинуватив регіоналів у шахрайстві з "сенсорною кнопкою"

Рибак впевнений, що тим, хто буде ночувати в Раді депутатам "мучитися залишилося не довго"

Опозиціонери вирішили відмовитися від зарплати за час бездіяльності Ради

Переговори про розблокування Ради знову провалилися