Можливість введення миротворців в окуповані Росією райони Донбасу розглядається як один з варіантів реалізації Мінських угод.
Про це в інтерв'ю ТСН заявив віцепрем'єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.
Він підкреслив, що мандат такої місії повинен бути узгоджений сторонами переговорів. І на даному етапі введення миротворців не є планом "Б" щодо врегулювання конфлікту в Донбасі.
"Миротворці - це один з варіантів вирішення, в тому числі базової моделі мінських домовленостей", - зазначив Рєзніков.
Він також підкреслив, що така місія повинна контролювати і забезпечувати безпеку в "гарячій точці".
При цьому в мінських угодах йдеться тільки про моніторинг ОБСЄ без миротворчого мандата. А в разі введення місії в її складу мають увійти ті, кому довіряють Україна і Росія.
"Яка це може бути місія? Або це мандат Ради безпеки ООН, або ОБСЄ... Це питання, знову ж таки, переговорів і домовленостей. Є досить успішний приклад 25 років тому в Хорватії, коли в районі міста Вуковар на кордоні з Сербією була місія як раз з мандатом Ради безпеки ООН, яка 1,5 роки забезпечувала перехідний період, після чого були проведені місцеві вибори ", - додав Резніков.
Нагадаємо, раніше спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович заявляв, що Україна пропонує в чотири рази збільшити присутність місії ОБСЄ в Донбасі, однак про розміщення миротворців ООН в регіоні не йдеться.