Парламентська більшість має намір прийняти закон про регіональні мови, який зрівнює російську мову з державною в половині областей України, в першому читанні і в цілому вже на засіданні в четвер, 24 травня.
За інформацією ZN.UA, сьогодні в будівлі парламенту перебував глава виборчого штабу Партії регіонів Андрій Клюєв, який мав забезпечити успіх голосування, оскільки ще в середу в Раді не було необхідних 226 голосів за закон.
Як повідомлялося, народні депутати від Партії регіонів Сергій Ківалов і Вадим Колесніченко в серпні 2011 року зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про засади державної мовної політики» № 9073, який передбачає використання регіональних мов нарівні з державною.
У пояснювальній записці наголошується, що в разі прийняття законопроекту російська мова стане регіональною у 13 адміністративно-територіальних одиницях України - там, де російська є рідною для, як мінімум, 10% населення - у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, АР Крим та містах Києві і Севастополі; кримсько-татарська - в АР Крим, угорська - в Закарпатській області, румунська - у Чернівецькій.
Автори законопроекту пропонують передбачити офіційну публікацію актів вищих органів державної влади українською і російською мовами, регіональними або мовами нацменшин. При цьому держава зобов'язується гарантувати жителям певної території надання адмінпослуг не тільки державною українською мовою, а й регіональною або мовою нацменшин.
Телерадіоорганізації України можуть на власний розсуд вести мовлення державною мовою, регіональними мовами або мовами меншин, мовами міжнародного спілкування тощо. !zn
Читайте також:
Регіонали мають намір прийняти закон про російську мову в прискореному режимі
«Партія регіонів» пропонує встановити статус російської мови як регіональної в половині областей України, - законопроект
Регіонали хочуть розглянути законопроект про статус російської мови вже на цьому тижні
Литвин за єдину державну мову, але робить для цього, «менше ніж потрібно»