UA / RU
Підтримати ZN.ua

Реформи в Україні гальмує активний опір – Мінгареллі

В Україні боротьба з реформами набагато активніша, ніж в інших країнах перехідного періоду, вважає посол.

Глава Представництва ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі заявив про те, що в Україні реформи не відбуваються швидко, тому що стикаються з опором. За його словами, ця боротьба набагато активніша, ніж в інших державах перехідного періоду. Про це Мінгареллі сказав у Києві на Конгресі регіональних рад з питань реформи в сфері правосуддя.

"Україна є однією з найбільших країн регіону, тому ті, хто за 25 років зміг сформулювати свої інтереси в розріз інтересам країни, борються за те, щоб зупинити або відстрочити процес реформ. Тому не повинно нікого дивувати те, що процес реформ тут не такий швидкий та лінійний", - зазначив глава Представництва ЄС.

Посол також додав, що Європейський союз підтримує реформаторів в Україні, підкресливши, що особливо реформування системи правосуддя.

"Нам необхідно забезпечити гідне виконання нових процесуальних кодексів для того, щоб гарантувати повний захист обох сторін там, де сьогодні ще так не відбувається. Також щоб просувалася пробація, електронне правосуддя та інше", - зазначив Мінгареллі.

Нагадаємо, що 26 лютого Конституційний суд України скасував кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, визнавши статтю 368-2 Кримінального кодексу неконституційною і такою, що суперечить принципу презумпції невинуватості. Рішення було винесено на закритому засіданні Великої палати КСУ.

Подання до КСУ щодо конституційності статті 12 грудня 2017 року подали 59 депутатів – членів фракцій "Народного фронту", "Блоку Петра Порошенка", "Радикальної партії ", "Опозиційного блоку", груп "Відродження" і "Воля народу".

США та ЄС висловили стурбованість у зв'язку зі скасуванням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, рішення КСУ піддали критиці Світовий банк, МВФ і "Велика сімка" (G7).

У НАБУ констатували, що змушені закрити 65 кримінальних проваджень за статтею про незаконне збагачення.