Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що результати референдуму в Нідерландах не вплинуть на практичне застосування угоди про асоціацію України з ЄС, заявив.
"З точки зору практичної імплементації зараз нічого не змінюється, угода застосовується, як і раніше, поки на тимчасовій основі. Так що ніхто не переживає жодним чином. І ЗВТ, секторальне співробітництво спокійно просуваються далі", - сказав Клімкін.
Він зазначив, що Київ співпрацює з Брюсселем в рамках існуючих органів цієї угоди і референдум на цей процес не впливає.
"Таким чином, не потрібно вестися на певні спекуляції, що це може якось вплинути на практичну імплементацію угоди", - пояснив Клімкін.
Він додав, що зараз влада Нідерландів і політики будуть радитися, як далі діяти.
"Звичайно, з точки зору розуміння результатів - це відношення голландців до Європи, бажання євроскептиків зашкодити її єдності і це дуже сильно відчувалося - мобілізація саме цього табору", - повідомив глава МЗС України.
Однак, за його словами, українська сторона "все одно сподівалася на кращий результат".
"Ми завжди віримо в перемогу і повинні за неї боротися. Тому зараз євроінтеграцію України не зупинити, ми будемо рухатися цим шляхом", - підсумував міністр.
Нідерланди стали єдиною країною ЄС, яка ще не завершила ратифікаційний процес. Документ був ратифікований двома палатами голландського парламенту. Однак за законом, який вступив в силу в країні 1 липня минулого року, практично будь-який проголосований парламентом документ може бути винесений на референдум, якщо буде зібрано 300 тисяч підписів. Ці голоси були зібрані групою євроскептиків Geen Peil. Референдум є консультативним, і влада зможе сама прийняти рішення, враховувати його результати.
Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що якщо референдум буде визнаний таким, що відбувся, його результати призведуть до наслідків.
Детальніше про політичні відносини Нідерландів та України, а також позицію Амстердама щодо антиросійських санкцій читайте у спецпроекті "Викрадення Європи. Нідерланди".