UA / RU
Підтримати ZN.ua

Речник Зеленського припустився серйозної помилки, говорячи про можливу зустріч президентів України та РФ – Трепак

Позиція офіційного представника президента асоціюється з головою держави і самою державою.

Речник президента України Сергій Никикфоров в етері одного з телеканалів назвав умови зустрічі президентів Володимира Зеленського та Владіміра Путіна. У своїй заяві Никифоров припустився серйозної помилки, на яку звернув увагу ексзаступник генпрокурора Віктор Трепак.

Говорячи про місце можливої зустрічі, Никифоров наголосив на тому, що вона має відбутися «у будь-якому місці, в рамках нейтральній території: або на лінії розмежування, або в іншому будь-якому місці на нейтральній території –  не в Росії, не в Україні».

«У своєму висловлюванні прессекретар президента України свідомо чи ні припустився серйозної юридичної і політичної помилки. Він сказав, що однією з умов зустрічі Зеленського з Путіним є проведення її не в Росії чи Україні, а на «нейтральній території» чи «лінії розмежування». Але ж «лінія розмежування» проходить на території України. Вона лише розділяє окуповану Росією частину території України з іншою частиною держави», - пише Трепак.

Лінія розмежування визначена нормативно. Згідно з постановою Кабміну від 17 липня 2019 року № 815, це «умовна лінія на місцевості між тимчасово окупованими територіями та контрольованими територіями, яка проходить по передньому краю передових позицій Об’єднаних сил».

«Прессекретар президента України офіційно представляє позицію глави держави і такі помилки є неприпустимим, якщо навіть вони пов’язані з неточністю словесного висловлювання. Бо ціна слова офіційного представника президента є надто високою і значимою, оскільки його позиція асоціюється з главою держави і самою державою», - підсумовує Трепак.

Читайте також: Пєсков слідом за Путіним заговорив про "несамостійну" Україну

Нагадаємо, на початку вересня в публічній площині знову активізувалася тема можливих переговорів Зеленського і Путіна. У Кремлі відмовилися обговорювати питання Криму, але в «небажанні налагоджувати діалог» звинуватили Україну.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба вважає дипломатичні маневри Москви позитивним сигналом: «Якщо починалося з боку Москви, що незрозуміло, про що говорити, категорично не збігаються порядки денні і бачення цієї зустрічі, то тепер вони вже торгуються щодо порядку денного». Важливу роль у зміні позиції РФ відіграв саміт «Кримської платформи», вважає дипломат.

Сам Зеленський розраховує на «предметну» розмову з Путіним. Президента цікавить закінчення війни і деоккупація територій. 20 квітня президент України публічно запропонував Путіну зустрітися на Донеччині або Луганщині. Однак президент РФ висунув неприйнятні для України умови: зустріч у Москві і тільки після прямих переговорів із ватажками «Л-ДНР».