UA / RU
Підтримати ZN.ua

Разумков закликав Вірменію та Азербайджан сісти за стіл переговорів

Спікер парламенту закликав зробити все можливе для того, щоб не гинули люди.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков закликав Азербайджан та Вірменію сісти за стіл переговорів для того, щоб через загострення ситуації в Нагорному Карабасі не допустити жертв серед громадян обох країн. Таку заяву спікер парламенту зробив під час погоджувальної ради, йдеться на сайті Ради.

"Сьогодні непрості часи для вірменського й азербайджанського народів. Ми як держава занепокоєні тим, що відбувається, бойовими діями. І я від себе і від Верховної Ради хотів закликати всіх зробити максимум для того, щоб не гинули люди, і сісти за стіл перемовин для того, щоб зберегти життя і мирного населення, і громадян цих двох держав", - заявив Разумков під час погоджувальної ради.

Він сподівається, що саме таким шляхом піде розвиток подій у Нагірному Карабаху.

Читайте також: Бойові дії між Вірменією і Азербайджаном тривають - Міноборони Вірменії

Карабахський конфлікт між Вірменією і Азербайджаном загострився 27 вересня. Тоді сторони звинуватили одна одну в наступальних діях і ракетному обстрілі житлових кварталів в регіоні Арцах (нинішній Нагорний Карабах і прилеглі території).

У Міноборони Азербайджану заявили про те, що число військових втрат серед військовослужбовців Вірменії в через бойові дії в Нагірному Карабаху перевищило 550. Також повідомлялося, що Збройні сили Вірменії втратили 22 танки та іншу важку бронетехніку, 15 одиниць зенітних ракетних комплексів "ОСА", 18 безпілотників. Також в ході конфлікту були знищені вісім артилерійських установок і три склади з боєприпасами.

Крім того, по всій території Азербайджану ввели військовий стан, а в деяких регіонах запровадили комендантську годину. У країні також ввели часткову мобілізацію.

Баку почало наступ в Нагірному Карабасі, прагнучи відновити суверенітет над регіоном. Найближчі дні покажуть, чи вдасться Азербайджану досягти своєї мети. Поки ж азербайджанська армія взяла під контроль шість населених пунктів регіону і кілька стратегічних висот в зоні конфлікту. Про те, що відбувається в Нагірному Карабасі, читайте в статті Володимира Кравченка «Осіннє загострення».