Голова Верховної Ради Дмитро Разумков прокоментував президентський законопроєкт «Про олігархів», внесений до парламенту напередодні та визначений до розгляду як невідкладний.
«Це важливий аспект діяльності влади. Згідно із законом, я вранці зміг із ним ознайомитися, сама ідея правильна, багато слушних речей», - заявив він на брифінгу в парламенті 3 червня.
Однак спікер парламенту знайшов приводи і для критики президентської ініціативи. На його думку, документ наділяє РНБО невластивими функціями і містить конфлікт інтересів.
«З огляду на те, які функції передбачаються для Ради національної безпеки і оборони, а він саме дорадчий, консультативний, координаційний орган - йому не властива функція відносити тих чи інших громадян до тих чи інших категорій», - цитує Разумкова «Українська правда».
Разумков вважає, що для складання реєстру потрібно створити окремий орган або комісію, до складу якої можна ввести міжнародних експертів. Аналогом можуть стати комісії з відбору до НАБУ і САП.
Крім того, на думку спікера, проєкт закону містить конфлікт інтересів, оскільки до складу РНБО входять перші особи держави, які «гіпотетично можуть бути якось пов'язані з олігархами».
«І якщо ми говоримо гіпотетично, що є якийсь голова Верховної Ради, який якось пов'язаний з олігархами, або будь-який інший чиновник - прем'єр-міністр, міністр - то навряд чи він підтримуватиме ідею включення такої особи до вищезгаданого списку, і це буде відвертим конфліктом інтересів при ухваленні того чи іншого рішення, і тим більше при розгляді таких питань», - підсумував спікер.
Нагадаємо, 2 червня, президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проєкт закону №5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним з надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичнву вагу в суспільному житті (олігархів)».
З проєктом закону ZN.UA ознайомило читачів 27 травня, у статті Юлії Самаєвої «Законопроект «Про олігархів»: основні положення vs головні очікування». Вранці 3 червня текст законопроєкту з'явився на сайті парламенту, у ньому частково враховані рекомендації західних партнерів України, які ознайомилися з опублікованим попереднім варіантом законопроєкту.